Množství virů pro mobily letos stouplo o třetinu

Nejčastěji se útočí na operační systém Android, pro který existuje přes čtvrt milionu různých škodlivých kódů. Vyplývá to z analýzy bezpečnostní firmy Fortinet.

Podoba útoků proti mobilním zařízením se letos dramaticky změnila. Poté, co většina výrobců přijala Android od Google jako hlavní systém, se chytré telefony výrazně rozšířily. Zařízení s Androidem jsou k dispozici na každém trhu a ve všech cenových kategoriích. Možnosti mobilních zařízení pak rozšiřuje velké množství aplikací.

Kyberzločinci proto vnímají tuto platformu jako novou příležitost k výdělku. Pro firmy a jejich sítě se stávají nebezpečnými hlavně nekontrolovaná zařízení zaměstnanců. Toto riziko posiluje nový trend zvaný BYOD (Bring Your Own Device), kdy zaměstnanci používají telefony, tablety a počítače zároveň k pracovním i soukromým účelům.

Útočníci zneužívají převážně již dlouho známé zranitelnosti platforem Ruby on Rails, Java, Adobe Acrobat či Apache.

Zdroj: ČTK

Množství virů pro mobily letos stouplo o třetinu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Domažlice nabídnou o víkendu Chodské slavnosti

    Společnost ·

    Slavnosti jsou tradičně spojovány s Vavřineckou poutí, při které je tradičně také vysluhována mše pod širým nebem na Veselé hoře - Vavřinečku. Dále na pěti pódiích vystou…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.