reklama

MMF se obává dopadů Trumpovy obchodní politiky

Mezinárodní měnový fond (MMF) ve čtvrtek varoval před obchodní politikou amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ta by totiž mohla podkopat světový obchodní systém a poškodit ekonomiku Spojených států. Upozornil také, že hospodářský růst v USA sice bude v letošním i příštím roce podpořen snížením daní a rozsáhlými vládními výdaji, později však na něj bude mít negativní dopad stoupající státní dluh.

Mohlo by vás zajímat

Trump popudil řadu obchodních partnerů USA svou protekcionistickou politikou, například zavedením cel na dovoz oceli a hliníku. "Tato opatření pravděpodobně vzdálí svět otevřenému a spravedlivému obchodnímu systému založenému na pravidlech, což bude mít negativní dopad na ekonomiku USA i na obchodní partnery," uvedl MMF.

Fond ve čtvrtek rovněž potvrdil svou dubnovou prognózu, podle které ekonomika USA v letošním roce vzroste o 2,9 procenta a napřesrok o dalších 2,7 procenta. V roce 2020 by podle MMF mělo tempo růstu činit již pouze 1,9 procenta a do roku 2023 by mělo postupně zvolnit až na 1,4 procenta. MMF je tak mnohem méně optimistický než Trumpova administrativa, podle které by mělo tempo růstu v příštích letech činit minimálně tři procenta, napsala agentura AP.

 

 

Zdroj: ČTK

MMF se obává dopadů Trumpovy obchodní politiky Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.