reklama

Ministryně Jourová: O služebním zákonu by s EU mělo vyjednávat Ministerstvo vnitra

Ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO) má za to, že s Evropskou unií by nyní o služebním zákonu mělo vyjednávat ministerstvo vnitra, protože právě vnitro na základě dohody vlády a části opozice návrh zákona přepracovává. 

Mohlo by vás zajímat

Jourová dnes novinářům řekla, že s jednáním o služebním zákoně ráda neformálně pomůže, oficiálně by je ale mělo vést ministerstvo vnitra. Nechala se také slyšet, že i nový návrh by měl splnit požadavky EU, o čemž Dienstbier vyjádřil pochybnost. Za ANO nyní bude o přípravě návrhu jednat šéf jeho poslanců Jaroslav Faltýnek. Jourová věří, že se do konce srpna, kdy se znovu sejde Sněmovna, podaří návrh upravit, i když změna je podle ní skutečně průřezová.

Jourovou ve čtvrtek na vyjednávání s EU navrhl ministr pro legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD), který se ho dále nechce účastnit. Podílet se odmítá i na další přípravě zákona, protože prý nemůže garantovat, že dostatečně odpolitizuje státní správu.

„Neumím si představit, že několik profesionálů by tohle za tři týdny nezvládlo," poznamenal ke stejnému tématu Miroslav Kalousek. „Bývalí zpracovatelé říkají, že to je příliš krátká lhůta, ale bývalí zpracovatelé byli amatéři,“ uvedl s tím, že má za rozumné, že se Dienstbier vzdal dalších prací na zákonu, když to tak „zvoral“.

Poslanec Radim Fiala z Úsvitu dnes novinářům řekl, že podle něj nový návrh státní správu neodpolitizuje. Hnutí proto bude předkládat pozměňující návrhy, jednání dolní komory blokovat nehodlá, čímž hrozila TOP 09 a ODS.

Zdroj: ČTK

Ministryně Jourová: O služebním zákonu by s EU mělo vyjednávat Ministerstvo vnitra Foto: Věra Jourová na tiskové konferenci 25. 7. 2014. Zdroj: ČTK

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.