Ministryně Šlechtová projedná s lídry krajů evropské fondy

O fondech Evropské unie dnes budou jednat zástupci Asociace Krajů ČR a pražská primátorka Adriana Krnáčová s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou. V novém programovém období fondů se budou kraje moci ucházet až o  4,6 miliardy eur (127 miliard korun).

Právě tolik je připraveno v Integrovaném regionálním operačním programu, který nahrazuje dosavadní regionální operační programy. Program bude spravovat Ministerstvo pro místní rozvoj.

Změna je reakcí na podvody, které přidělování dotací z evropských fondů v krajích v minulých letech provázely. Minulý systém, kdy vedení krajů podléhaly nejen výběrové komise, ale i kontrolní orgány, opakovaně kritizovala Evropská komise. Chyby ve výběru vítězných projektů vedly k opakovaným pokutám, některé regionální operační programy Evropská komise dokonce pozastavila.

Zdroj: ČTK

 

Ministryně Šlechtová projedná s lídry krajů evropské fondy Foto: ČTK/Doležal Michal: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová

reklama

Další články

  1. Nezaměstnanost ve Francii vzrostla na 10,4 procenta

    Společnost ·

    Nezaměstnanost ve Francii v loňském čtvrtém čtvrtletí loni vzrostla na 10,4 procenta, oproti předchozímu čtvrtletí tak vstoupla podle dnešní zprávy francouzského stati…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.