Ministr Stropnický podpoří v Indii české firmy, chtějí uspět s letadly a nákladními auty

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) bude v Indii jednat o podpoře českých firem. Na indickém trhu se chtějí prosadit společnosti s letadly, nákladními auty nebo puškami. Před dnešním jednáním to řekl náměstek ministra Tomáš Kuchta. Stropnický bude v Indii do pátku.

Ministr se během své návštěvy zúčastní zahájení letecké výstavy Aero India, kde podle mluvčího ministerstva Petra Medka slavnostně otevře stánek společnosti Aircraft Industries z Kunovic. Firma chce Indům nabídnout letoun L-410, který dokáže přistávat na krátkých a ne tolik kvalitních drahách. „Je to pro Indii velmi zajímavý produkt, protože tam jsou velké vzdálenosti a kvalita letišť není nic moc,“ poznamenal Kuchta.

Společnosti se již podařilo letoun prodat do sousedního Nepálu. „V Indii to teď vypadá velmi nadějně. Peníze tam jsou a bohatší lidé se potřebují přepravovat mezi městy něčím, co je spolehlivé a zároveň nepotřebuje náročnou údržbu,“ dodal náměstek. Státní i soukromé společnosti by podle něj mohly nakoupit desítky kusů.

Stropnický navštíví také společnost BEML (Bharat Earth Movers Limited), která montuje vozidla Tatra pro indické ozbrojené síly. Díly pro ně budou částečně dováženy z Česka, podotkl Kuchta. „Je tam perspektiva velké zakázky pro indickou armádu,“ poznamenal.

Česká delegace bude jednat i s vládními představiteli, například s indickým premiérem Naréndrou Módím. Kromě podpory Tatry či Aircraft Industries by mohli podle Kuchty mluvit i o tendru na dodání 65 000 útočných pušek, do kterého se přihlásila Česká zbrojovka. Ty by chtěla nabídnout i se zaměřovači od firmy Meopta.

 

Zdroj: ČTK

Ministr Stropnický podpoří v Indii české firmy, chtějí uspět s letadly a nákladními auty Foto: ČTK: Ministr obrany Martin Stropnický

reklama

Další články

  1. Polská vláda zavede účtenkovou loterii

    Společnost ·

    Polská vláda chystá loterii s účtenkami z obchodů a různých provozoven. Chce tak Polákům připomenout, že požadováním paragonů pomáhají bojovat proti šedé ekonomice. Li…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.