Ministr dopravy Ťok dnes bude v Německu jednat o dopravním spojení i o mzdách řidičů kamionů

Ministr dopravy Dan Ťok dnes bude jednat v Berlíně se svým německým protějškem Alexanderem Dobrindtem o posilování dopravního spojení mezi Německem a Českem, o ustanovení kontroverzního německého zákonu o minimální mzdě a o chystaném zpoplatnění dálnic. Pro Ťoka to bude jeho první oficiální návštěva Berlína od prosincového nástupu do funkce.

Ťok bude s Dobrindtem hovořit o rozvoji Prahy a Drážďan, které je nejvytíženější železniční spojnicí Česka s Německem. Diskutovat budou i o modernizaci trati z Prahy do Mnichova, o dostavbě dálnice D8 spojující Česko a Sasko a o budoucnosti vodní dopravy na Labi.

Jednání ministrů se budou týkat i sporného ustanovení německého zákona o minimální mzdě, který v Německu platí od začátku roku. Podle výkladu německé strany by měli mzdu nejméně 8,50 eura (235 korun) za hodinu platit zaměstnavatelé i zahraničním řidičům kamionů za dobu, po kterou projíždějí Německem. Proti ustanovení protestují především dopravci z Česka a z Polska.

Dalším tématem, kterému by se měli ministři věnovat je zavedení mýtného pro osobní automobily na německých dálnicích, které chce Dobrindt spustit od roku 2016. Podle některých odborníků je ale systém zpoplatnění dálnic, který by v praxi dopadl pouze na zahraniční řidiče, v rozporu s evropským právem.

 

 

Zdroj: ČTK

Ministr dopravy Ťok dnes bude v Německu jednat o dopravním spojení i o mzdách řidičů kamionů Foto: ČTK - ministr dopravy D. Ťok

reklama

Další články

  1. OPEC odhaduje vyšší poptávku po vlastní ropě

    Byznys ·

    Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) dnes zlepšila odhady poptávky ropy pro letošní rok. Na úroveň její současné těžby ale ani tak poptávka nedosáhne. Z důvodu zpo…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.