Ministři zemí NATO jednají o ukrajinské a irácké krizi

Dnešnímu zasedání ministrů členských zemí Severoatlantické aliance v Bruselu dominují témata krizí na Ukrajině a v Iráku. Mezi tématy by se ale mělo objevit i projednání situace v Afghánistánu. Českou republiku bude zastupovat ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

Na jednání do Bruselu je dnes pozván také ukrajinský ministr zahraničí Pavlo Klimkin. Součástí debat může být i možnost rozmístění vojsk z jiných států aliance ve východoevropských zemích NATO.

„Budeme se bavit také o vojenských aspektech toho, co se děje na Ukrajině. A já jen doufám, že bude také přibývat dobrých zpráv,“ řekl český ministr před zahájením rozhovorů.

Dvoudenní jednání ministrů zahraničí začalo v úterý diskusí k situaci ve čtveřici zemí, které aspirují na členství. Jedná se hlavně o Gruzii, ale není příliš pravděpodobné, že by v září na aliančním summitu uslyšelo Tbilisi nabídku na rychlé sblížení s NATO.

Některé země totiž upozorňují na předpokládanou negativní ruskou reakci vůči tomuto sbližování ve chvíli, kdy jsou vztahy aliance s Moskvou napjaté kvůli anexi Krymu a celé ukrajinské krizi.

Zdroj: ČTK

Ministři zemí NATO jednají o ukrajinské a irácké krizi Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Sýrie odevzdala své zásoby chemických zbraní

    Společnost ·

    Sýrie odevzdala poslední zásoby chemických zbraní, jejichž existenci přiznala mezinárodnímu společenství. Oznámila to dnes Organizace pro zákaz chemických zbraní OPCW,…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.