Ministerstvo financí zveřejní údaje o stavu státního rozpočtu ke konci března

Ministerstvo financí dnes bude informovat o vývoji státního rozpočtu ke konci března. V únoru skončil rozpočet s přebytkem 22,6 miliardy korun. Meziročně tak klesl o 27,5 miliardy korun. Proti lednu tak přebytek rozpočtu klesl o šest miliard Kč. Ministerstvo uvedlo, že důvodem meziročního poklesu bylo předzásobení tabákovými výroby, zadržené odpočty daně z přidané hodnoty nebo loňské výnosy z aukce kmitočtů LTE.

Únorové údaje by podle hlavního ekonoma finanční skupiny Roklen Lukáše Kovandy neměly zavdávat příčinu ke znepokojení, protože jsou výrazně ovlivněné jednorázovými vlivy.

Celkové příjmy rozpočtu ke konci února meziročně klesly o 26,2 miliardy na 205,4 miliardy korun. Výdaje se snížily o 1,2 miliardy na 182,8 miliardy korun. Na celý letošní rok je schválen rozpočet se schodkem 100 miliard korun.

 

Zdroj: ČTK

 

Ministerstvo financí zveřejní údaje o stavu státního rozpočtu ke konci března Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. IBM investuje 3 miliardy dolarů do internetu věcí

    Byznys ·

    Americká technologická společnost IBM oznámila, že založí novou divizi zaměřenou na internet věcí. V následujících čtyřech letech do ní vloží tři miliardy dolarů. Chce…

  2. McDonald's otestuje v Německu a USA dvě novinky

    Byznys ·

    Americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's bude v několika provozovnách v Německu a USA testovat dvě novinky. V Německu chce začít nabízet roznášení…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.