Ministerstvo financí na žádost EK kontroluje dotované IT projekty

Ministerstvo financí provede na žádosti Evropské komise kontroly IT projektů, na které získaly evropské peníze v minulém dotačním období. Na ministerstvu vnitra se například prověřuje pět tendrů ještě z doby ministra Ivana Langra, mezi které patří Czech POINT, elektronická sbírka zákonů nebo informační systém datových schránek. Do kontroly také spadá monitorovací systém, podle něhož se v letech 2007 až 2014 spravovaly dotace.   

„Aktuálně pracujeme na dvou zakázkách Evropské komise, jedna se týká monitorovacího systému, druhá je audit vybraných IT projektů,“ řekl serveru mluvčí ministerstva financí Radek Ležatka. U monitorovacího systému jde o pokračování prověrky, do Bruselu zatím odešel závěr o programu, kterým se budou spravovat dotace v novém programovacím období do roku 2020.

Celkem audit do konce letoška prověří 16 počítačových zakázek, které se platily z unijních peněz. Kontroly se týkají pouze dokončených projektů. Pokud by odhalily pochybení, může se stát, že Česká republika by část dotací musela vrátit.

Kontroloři zatím pracují na ministerstvu vnitra. Audit podle serveru čeká také Národní archiv, informační systém ministerstva životního prostředí či registr osob pod Českým statistickým úřadem. Kontroloři zamíří také na ministerstvo zemědělství kvůli agrárním registrům nebo na katastrální úřad, kde prověří budování dálkového přístupu do soupisu nemovitostí.

 

Zdroj: IHNED.cz, ČTK

 

Ministerstvo financí na žádost EK kontroluje dotované IT projekty Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.