Ministerstvo dopravy kvůli chybě ve výběrovém řízení hledá nového správce evropských fondů

Ministerstvo dopravy hledá nového správce evropských fondů. Jmenování současného vrchního ředitele úseku fondů EU a strategie obsahuje totiž formální chybu a je nutné celý výběr ředitele zopakovat. Nového ředitele vybere ministerstvo v otevřeném výběrovém řízení.

Výběrové řízení, ve kterém již před čtyřmi lety zvítězil stávající ředitel úseku Marek Pastucha, nebylo podle pravidel zveřejněno v předepsané dvoutýdenní lhůtě na stránkách ministerstva pro místní rozvoj. Podobná opatření už musely udělat i jiné úřady, například ministerstvo vnitra, dodal Pastucha s tím, že se o místo bude opět ucházet.

Ředitel odboru je zodpovědný za zpracování materiálů, podle kterých Česko čerpá evropské dotace na výstavbu a rozvoj dopravní infrastruktury. Česko by mezi roky 2014 a 2020 mohlo z EU vyčerpat zhruba 110 miliard korun z pokračování Operačního programu doprava. Další peníze by na stavbu nových silnic a železnic měly přitéci z infrastrukturního fondu CEF.

Zdroj: ČTK

 Ministerstvo dopravy kvůli chybě ve výběrovém řízení hledá nového správce evropských fondů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Z prodejen Interspar se stanou obchody Albert

    Byznys ·

    Společnost Ahold provozující obchody Albert dnes začala s integrací prodejen Interspar do své sítě. Začlenění prodejen bude ukončeno příští rok a Ahold se díky němu má…

  2. Nový trend v oblasti technologií: Internet věcí

    Tech ·

    Chladnička, která si sama objedná doplnění zásob nebo květináč, který vám včas připomene zalít bylinky - to vše jsou příklady takzvaného “internetu věcí“. Ten je podle…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.