Miller: Oproti USA jsou bezpečnostní opatření v Evropě podstatně mírnější

Americké úřady už před několika měsíci vydávaly varování svým občanům před cestami do Evropy. Podle nich jsou navíc evropská turisticky navštěvovaná místa nedostatečně ochráněná. To potvrdila na rádiu Zet i americká zpravodajka Hedvika Miller, podle které jsou vidět rozdíly mezi Spojenými státy a Evropu na letištích i na koncertech.

V souvislosti s útokem v Londýně americký prezident Donald Trump zveřejnil několik příspěvků na Twitteru. V prvním vyjádřil Británii podporu a přislíbil, že USA udělají vše, co je v jejich silách, aby zemi pomohly. V těch dalších ale kritizoval londýnského starostu Sadiqa Khana za to, že po sobotním teroristickém útoku na britskou metropoli vyzval obyvatele, aby se zvýšenou policejní přítomností ve městě neznepokojovali. Trump současně připomněl svůj kontroverzní zákaz vstupu do země lidem z některých muslimských zemí.

Na nedostatečné bezpečnostní opatření napříč Evropou pak poukazovaly i další americké úřady, které již před několika měsíci upozorňoval před cestami do Evropy. „Samotní Američané ale na tyto hrozby moc nedají, pokud se do Evropy chtějí podívat, nebo tam mají služební cestu, tak prostě jedou. Jsou jen obezřetnější. Evropa se navíc v této situaci nedostala do tak nebezpečné fáze jako Mexiko, kde například některé společnosti úplně zakázaly vstup na území,“ řekla Miller.

Miller, která pravidelně létá mezi USA a Evropou, nicméně připustila, že v přístupu k bezpečnosti obou stran je poznat rozdíl. Začíná to už na letišti, kde podle zpravodajky neexistuje, aby cestující v USA neprošel přes bezpečnostní rentgeny bez bot. Přísněji hlídané jsou i ostatní akce. „V USA jsou třeba zmíněné koncerty, nebo sportovní zápasy určitě lépe chráněné. Tam se při vstupu prohlíží tašky, někde jsou instalované rentgeny. Myslím, že Evropa se k tomu lepšímu bezpečnostnímu opatření brzy dopracuje, nic jiného ji nezbude,“ řekla.

 

 

Celý rozhovor s americkou zpravodajkou rádia Zet Hedvikou Miller si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Miller: Oproti USA jsou bezpečnostní opatření v Evropě podstatně mírnější Foto: mariakraynova / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Apple představil konkurenta pro Amazon Echo

  Tech ·

  Americká technologická firma Apple představila domácí chytrý reproduktor HomePod, který pomocí hlasových příkazů umí přehrávat hudbu a pomáhá řídit domácnost. Pro firm…

 2. BBC: Donald Trump kritizoval londýnského starostu

  Společnost ·

  Londýnského starostu Sadiqa Khana po teroristických útocích kritizoval americký prezident Donald Trump. Khan podle Trumpa situaci podceňoval, protože Londýňanům tvrdil…

 3. Černá Hora dnes oficiálně vstoupí do NATO

  Společnost ·

  Černá Hora se dnes slavnostním uložením přístupových dokumentů na americkém ministerstvu zahraničí oficiálně stane 29. členem Severoatlantické aliance (NATO). Ceremoni…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.