Migraci budou řešit Merkelová s Orbánem i Seehofer s Kurzem

Německý ministr vnitra Horst Seehofer dnes bude ve Vídni jednat s rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem, svým protějškem Herbertem Kicklem a vicekancléřem Heinzem-Christianem Strachem o vnitroněmecké dohodě o vzniku takzvaných tranzitních center pro uprchlíky na německo-rakouské hranici. Tématu migrační politiky se pravděpodobně budou věnovat také německá kancléřka Angela Merkelová a maďarský premiér Viktor Orbán při jednání v Berlíně.

Nabitý den dnes bude mít německý ministr vnitra a zároveň předseda bavorské Křesťanskosociální unie (CSU) Seehofer. Právě německý ministr vnitra v uplynulých týdnech zažehl spor uvnitř vládní konzervativní unie CDU/CSU ohlášeným plánem začít vracet migranty od německo-rakouské hranice.

V pondělí dospěl Seehofer ke kompromisní dohodě s Merkelovou (CDU), spočívající ve zřízení tranzitních center, odkud mají být vraceni migranti registrovaní jinde v EU. To však vyžaduje i součinnost Rakouska, a proto dnes Seehofer míří do Vídně. Kromě toho se i on, stejně jako kancléřka Merkelová, zvlášť setká s Orbánem.

Maďarsko je přitom známé svou přísnou imigrační politikou. Část své hranice obehnalo plotem a zřídilo u hranic tranzitní zóny a záchytná centra.

Orbán počátkem měsíce prohlásil, že je ochoten jednat s německou kancléřkou Angelou Merkelovou o bilaterální azylové dohodě. Merkelová přislíbila, že vracení migrantů chce provádět ve shodě s dotčenými unijními státy.

Večer budou o azylovém kompromisu jednat všechny tři německé vládní strany, tedy Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Merkelové, Seehoferova CSU a sociální demokracie SPD, která dosud zdůrazňovala, že nebude akceptovat žádné "uzavřené tábory".

 

Zdroj: ČTK

Migraci budou řešit Merkelová s Orbánem i Seehofer s Kurzem Foto: Shutterstock

reklama

Další články

 1. Piloti Ryanairu poprvé vstoupí do stávky

  Byznys ·

  Piloti irských nízkonákladových aerolinek Ryanair, kteří jsou členy profesního odborového svazu, půjdou poprvé do stávky. Společnost nesplnila jejich požadavky na zlep…

 2. Bakala přijde o prostory v Pařížské

  Byznys ·

  Městská část Praha 1 neprodlouží firmě Luxury Brand Management (LBM) manželů Bakalových pronájmy lukrativních prostor v Pařížské ulici. Smlouva skončí za rok a půl, do…

 3. USA ztrácejí trpělivost, vzkázal Trump NATO

  Společnost ·

  Americký prezident Donald Trump zaslal spojencům z několika zemí Severoatlantické aliance ostře formulovaný dopis s výčitkou nízkých výdajů na obranu a pohrůžkou, že S…

 4. Budvaru loni klesl zisk o sedm procent

  Byznys ·

  Budějovický Budvar měl loni tržby 2,47 miliardy korun, meziročně klesly o necelá tři procenta. Téměř o sedm procent byl nižší zisk před zdaněním, 314,7 milionu korun. …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.