Microsoft uvedl software tlumočníka pro Skype, Nadella ho označil za „kouzelný“

Americká technologická společnost Microsoft představila testovací verzi elektronického tlumočníka pro svou komunikační službu Skype. Služba Skype Translator umožňuje překládání hovoru v reálném čase. Její plná verze by ale měla přijít až koncem roku.

Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella řekl, že cílem služby je zajištění komunikace „s kýmkoli bez jazykové bariéry.“ V posledním desetiletí společnost zaostává v mobilních platformách za Applem a Googlem, připomněl Reuters.

Nadella označil technologii softwarového tlumočníka za „kouzelnou“. Dodal ale, že nynějším úkolem je přeměnit program z vývojového projektu na skutečný produkt, který by měl být spuštěn do konce roku. Neupřesnil ale, zda půjde o bezplatný doplněk Skypu, či to bude placené rozšíření.

Bezprostřední reakce po předvedení ukázkového rozhovoru mezi anglicky hovořící členkou vedení Microsoftu a jejím německým kolegou byly podle Reuters smíšené. Jistý německy hovořící divák, který představení produktu v publiku sledoval, prohlásil, že překlad byl pro zábavu dobrý, ne ale dost pro obchodní jednání.

Nová technologie, kterou Microsoft vůbec poprvé v hrubé demoverzi předvedl před 18 měsíci v Číně, by mohla představovat významné vylepšení Skypu s stovkami milionů uživatelů. Microsoft v posledních letech usilovně pracuje na technologii rozpoznání řeči. Letos představil „osobní asistentku Cortanu, která je odpovědí na obdobný produkt Siri konkurenčního Applu.

Zdroj: ČTK

Microsoft uvedl software tlumočníka pro Skype, Nadella ho označil za „kouzelný“ Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.