Microsoft pokračuje v reorganizaci divize Nokia, propustí 7 800 lidí

Americká softwarová společnost Microsoft pokračuje v reorganizaci svojí divize mobilních telefonů Nokia. Poté, co loni v červenci v rámci největšího propouštění v historii firmy zrušila v Nokii 18 tisíc pracovních míst, bude letos redukovat počet zaměstnanců v divizi o dalších 7 800. Microsoft kromě toho odepíše investici do Nokie ve výši 7,6 miliardy dolarů. Informoval o tom server BBC.

Microsoft v současnosti zaměstnává 118 tisíc lidí po celém světě, nové propouštění v Nokii bude zahrnovat i 2 300 lidí ve Finsku, odkud Nokia původně pochází. Finská vláda uvedla, že je rozhodnutím Microsoftu zklamaná. V reakci na propouštění svolala setkání ministrů, kteří budou jednat o pomoci odcházejícím zaměstnancům Nokie.

Bývalý největší výrobce mobilních telefonů na světě nedokázal včas zachytit nástup smartphonů, a tak pozici lídra trhu získal jihokorejský Samsung, jehož přístroje používají operační systém Android od společnosti Google. Na druhém místě je Apple a operační systém iOS. Nokia mezi výrobci smartphonů vypadla z první desítky a nezměnilo se to ani po loňském převzetí společností Microsoft. Podle výzkumné firmy IDC letos bude operační systém Windows od společnosti Microsoft používat jen 3,2 procenta smartphonů na světě, napsala BBC.

 

Zdroj: BBC, Zet

 

Microsoft pokračuje v reorganizaci divize Nokia, propustí 7 800 lidí Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Indie zrušila tendr na dodávky českých pušek

    Byznys ·

    Česká zbrojovka z Uherského Brodu nedodá desetitisíce pušek na přezbrojení indické armády. Indové totiž zrušili tendr, ve kterém se česká firma dostala do užšího výběr…

  2. Řecko je v krizi, jeho kinematografie nikoliv

    ·

    ​​​​Řecká ekonomická krize trvá už přes 5 let a po nedělním referendu je budoucnost země stále nejasná. To však neplatí pro řeckou kinematografii, která na 50. ročníku…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.