Microsoft omezí své podnikání v oblasti chytrých telefonů, o práci přijde 2 tisíce lidí

Americká technologická společnost Microsoft oznámila, že omezí svoji obchodní činnost s hardwarem chytrých telefonů. O práci tak přijde 1850 pracovníků. Firma také uvedla, že v důsledku toho vynaloží na snižování stavů a restrukturalizaci náklady ve výši cca 950 milionů dolarů, z čehož bude asi 200 milionů dolarů určeno na odstupné propuštěným zaměstnancům.  

Studie z minulého týdne ukázala, že telefony s operačním systémem Windows činily méně než 1% celosvětového prodeje chytrých telefonů v průběhu prvního čtvrtletí.

Odbory podle serveru BBC předpokládají, že firma zrušila plány na výrobu dalších mobilních telefonů jako takových. Dosud to však není potvrzeno. Plán omezení obchodní činnosti v oblasti chytrých telefonů přichází jen dva roky poté, co americká společnost zaplatila 7,2 miliardy dolarů na za mobilní divizi Nokia.

„Zaměřujeme své snahy v oblasti telefonů, kde se odlišujeme — s firmami, které si cení bezpečnosti, snadnosti použití a naší schopnosti v oblasti Continua, a dále na zákazníky, kteří oceňují totéž," uvedl Satya Nadella, výkonný ředitel společnosti Microsoft. „Budeme nadále inovovat napříč přístroji a v našich cloudových službách napříč všemi mobilními platformami."

Zaměstnanecké škrty se nejvíce dotknou společnosti Microsoft Mobile Oy ve Finsku, kde přijde o práci 1350 lidí.  Dalších 500 pracovních míst firma zruší na celém světě.

 

 

Zdroj: BBC

Microsoft omezí své podnikání v oblasti chytrých telefonů, o práci přijde 2 tisíce lidí Foto: OlegDoroshin / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.