Michaela Bílá Čížková: Každého českého podnikatele, který obstojí, považuji za mistra světa

Když loni dostala zprávu o své nominaci na ocenění Český Goodwill, dlouho tomu nemohla uvěřit. Prý si myslela, že se někdo spletl. Obrovská zákaznická základna, kterou ve firmě HappyFoto za 20 let svého působení vybudovala, ale v září oprávněnost nominace potvrdila, když ji podpořila skoro čtvrtinou všech došlých hlasů a v hlasování veřejnosti jí udělila titul Osobnost Českého Goodwillu 2016.

Přinášíme vám rozhovor s Michaelou Bílou Čížkovou, jednatelkou firmy HAPPY FOTO Česko, která se loni v říjnu stala v pořadí čtvrtou Osobností Českého Goodwillu.

Celou svou profesní dráhu jste zasvětila společnosti HAPPY FOTO, pro kterou pracujete do roku 1997. Co pro Vás nominace znamenala, jak na ocenění Český Goodwill vzpomínáte?

Vzpomínám na něj ráda. Ocenění Český Goodwill na mne zapůsobilo jako velká dávka RedBullu, „nakoplo“ mne, doufejme, že do dalších dvaceti let. Utvrdilo mne, že moje práce má smysl, a že bych neměnila za žádnou cenu.

V hlasování veřejnosti jste získala skoro 4 tisíce hlasů. Co podle Vás rozhodlo o tom, že vás podpořilo tolik lidí, až jste se stala nositelkou titulu Osobnost Českého Goodwillu 2016?

Jednoznačně obrovská zákaznická základna, kterou HappyFoto disponuje. V nemalé míře určitě i to, že se neustále snažím přemýšlet jako jedna ze zákaznic. Vždy se snažím rozhodovat srdcem v zájmu zákazníka. Upřímnost a přímočarost k zákazníkům je pro mne jediná správná cesta.

Co byste doporučila dalším podnikatelům a společnostem, které ve své e-mailové schránce možná už velmi brzy najdou dopis s nominací, protože si jich někdo váží?

Ať neváhají ani na vteřinu. Kromě České republiky máte na starosti také Slovensko a Maďarsko a bohaté zkušenosti z Rakouska.

Jak si podle Vás stojí čeští podnikatelé v porovnání se zahraničím?

Podnikatelé si stojí v porovnání se zahraničím, když ne stejně, tak lépe. Čechy považuji za jeden z nejinteligentnějších národů v Evropě. S přihlédnutím na stále nové a nové překážky, které jsou nám podnikatelům při výkonu naší práce ze strany zákonodárců kladeny, považuji každého českého podnikatele, který obstojí, za mistra světa. Takovou spoustu byrokracie v ostatních státech nevidím. V Česku je podnikání velké dobrodružství.

Pokud i vy máte ve vašem okolí podnikatele nebo společnost, které chcete ocenit za poctivou práci, skvělý přístup k zákazníkům nebo férové jednání se zaměstnanci? Neváhejte ani minutu a nominujte je na www.cesky-goodwill.cz. Nominace končí už 31. 5. 2017!

Michaela Bílá Čížková: Každého českého podnikatele, který obstojí, považuji za mistra světa Foto: Michaela Bílá Čížková

reklama

Další články

1. BBC: KLDR odpálila třetí raketu ve třech týdnech

Společnost ·

Severní Korea odpálila balistickou raketu krátkého doletu. Podle rozhlasového vysílání BBC World Service Jde o třetí úspěšný test během tří posledních týdnů. Podle poz…

2. Macron přijme Putina ve Versailles

Společnost ·

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes přijme hlavu ruského státu Vladimira Putina. Oba politici se setkají v paláci ve Versailles u příležitosti zahájení výstavy …

3. KLDR testovala nový systém protivzdušné obrany

Společnost ·

Severní Korea v nedli oznámila, že provedla test nového systému protivzdušné obrany. Na zkoušku dohlížel osobně vůdce KLDR Kim Čong-un, který zároveň nařídil masovou v…

4. Italský soud zrušil zákaz aplikace Uberu v zemi

Byznys ·

Římský soud zrušil svůj zákaz používání aplikace společnosti Uber pro alternativní taxislužbu Uber Black v Itálii. O zákazu soud rozhodl na počátku dubna kvůli žalobě …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.