Mezi Izraelem a hnutím Hamas začalo platit příměří, potrvá pět hodin

Mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamas, které ovládá Pásmo Gazy, začalo od 9:00 SELČ platit pětihodinové příměří. To má umožnit ostřelované Gaze doplnit zásoby vody a potravin. Těsně před příměřím si izraelská palba vyžádala tři mrtvé mezi Palestinci, uvedla agentura AFP.

Dnešní příměří mezi Izraelem a hnutím Hamas bude trvat od 9.00 středoevropského času. Díky němu si mají lidé v Gaze doplnit zásoby jídla a vody.

Podle palestinských zdravotnických zdrojů střílel izraelský tank na jeden dům v Rafáhu u hranic s Egyptem. Kromě tří mrtvých si palba vyžádala i čtyři zraněné. Mezi nimi je i jedna žena, která je v kritickém stavu a která byla původně označena za mrtvou.

Ráno izraelská armáda oznámila, že odrazila útok palestinského komanda, které se pokusilo o průnik z Pásma Gazy na izraelské území podzemním tunelem. Skupinu ozbrojenců přinutil k ústupu útok izraelského letadla. Podle agentury AP izraelská armáda odhadla, že zabila nejméně jednoho z útočníků.

Izrael už v úterý přijal egyptský návrh na šestihodinové zastavení palby, ale Hamas příměří nerespektoval, takže boje byly obnoveny. Prezident USA Barack Obama ve středu v projevu v Bílém domě prohlásil, že Spojené státy využijí všech diplomatických prostředků, aby zastavení palby napomohly.

Ve středu izraelské letectvo bombardovalo v Gaze 150 blíže neupřesněných cílů. Podle Hamasu bylo poničeno třicet objektů. Počet Palestinců, které zabily izraelské útoky, se zvýšil na 222, dalších 1670 jich bylo zraněno. Na straně židovského státu je jedna civilní oběť.

Zdroj: ČTK

Mezi Izraelem a hnutím Hamas začalo platit příměří, potrvá pět hodin Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Mulally z Fordu přechází do správní rady Googlu

    Byznys ·

    Bývalý generální ředitel automobilky Ford Motor, Alan Mulally, byl jmenován do správní rady internetové společnosti Google. Google který plánuje rozšířit svůj operační…

  2. Nultý bod: festival o pohybu těla i mysli

    ·

    Mezinárodní festival fyzického a tanečního divadla Nultý bod oživí od 14. dp 19. července kulturní scénu Prahy. Představí oceňované české tanečníky i zahraniční hosty …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.