Merkur vyhrál soutěž Vizionář se stavebnicí pro školní i vědecké pokusy

V soutěži Vizionář, která oceňuje inovativní české firmy, zvítězil výrobce hraček Merkur Toys za stavebnici, která umožňuje experimenty žákům i vědcům. Dalšími vítězi se staly společnosti, které hledají využití nanotechnologií, například ve zdravotnictví - COMTES FHT a Jimiplet . IT firma Cleverlance H2B byla oceněna za software, který pomáhá bankám přinášet na trh nové produkty.

Projekt Vizionář představuje české firmy a podnikatele, autory inovativních produktů, či služeb, které mají výrazný společenský přínos, reagují na ekonomický vývoj a citelně zvyšují konkurenceschopnost. Soutěž si dává také za cíl představit inovační příklady dobré praxe.

Ve třetím ročníku soutěže zvítězili v různých kategoriích Merkur Toys, Cleverlance H2B, COMTES FHT, a Jimiplet. Souťěž pořádá sdružení právnických osob CzechInno, Jména vítězů pořadatelé zveřejnili v tiskové zprávě.

Ocenění Vizionář 2013 za společenský přínos v oblasti podpory rozvoje vzdělávání a průmyslu: MERKUR TOYS s.r.o.

Merkur Toys zvítězila díky flexibilnímu stavebnicovému systému pro výuku a vědecko-výzkumnou činnost. Rozšiřitelný stavebnicový systém umožňuje vytvářet konstrukce učebních pomůcek nebo je určen k experimentování pro vědecko-výzkumnou činnost. Systém je podle společnosti vhodný pro využití v oborech matematiky, fyziky, chemie, robotiky nebo programování.

Merkur spolupracuje s univerzitami, středními školami, ale i společnostmi jako Microsoft, Nokia, Škoda Auto. Již v minulosti získala záštitu ministerstva školství. Elektrostavebnice EMA je doporučována Jednotou českých matematiků a fyziků.

Ocenění Vizionář 2013 za technologický přínos v oblasti informačních technologií ve finančních službách: Cleverlance H2B a.s.

Softwarová společnost Cleverlance H2B byla oceněna za nástroj Sm@rtClient/FSPL, který slouží pro rychlé prototypování softwarových aplikací pro banky a pojišťovny. Jeho výhodou je, že urychluje nasazení těchto prototypů do užívání. Společnost nástroj vytvořila kvůli potřebě velkých finančních společností realizovat inovace a uvádět na trh nové produkty ve výrazně kratších lhůtách, než tomu bylo v minulosti.

V současné době je řešení úspěšně uplatněno na trhu u několika významných zákazníků ve střední Evropě a profiluje se jako významný inovativní produkt s ambicemi stát se novým standardem pro vývoj podnikových systémů a aplikací.

1.Ocenění Vizionář 2013 za technologický a společenský přínos ve využívání nanotechnologií ve zdravotnictví: COMTES FHT a.s.

Firna COMTES FHT, která se zabývá výzkumem a vývojem v oblasti biovědy a strojírenství, dostala ocenění Vizionář za vývoj titanových tyčí s nanostrukturou. Ty se používají na výrobu implantátů pro zdravotnictví a mají vlastnosti, kterých jinak dosahují pouze slitiny s nežádoucími příměsmi.

Speciálně zpracovaný čistý titan umožní výrobu implantátů, které budou plně biokompatibilní bez nežádoucích vedlejších vlivů, mohou být menších rozměrů, protože materiál je pevnější a umožní tedy menší zásah do organismu a lepší hojení.

1.Ocenění Vizionář 2013 za technologický a společenský přínos v oblasti biologie a zdravotnictví: JIMIPLET, s.r.o.

Textilní společnosti Jimipletu přinesl ocenění vývoj skupiny antibakteriálních multifunkčních materiálů, které lze využít například ve zdravotnictví, v kožedělném a oděvním průmyslu nebo ve výrobcích pro sportovce.

V současné době je většina výrobků z multifunkčních antibakteriálních úpletů ve stadiu zkušební výroby a příslušného ověřování jejich vlastností v tuzemsku. Firma předpokládá, že postupně zavede výrobu a rozšíří užití textilie do dalších oblastí. Také počítá s expanzí na zahraniční trhy.

Zdroj: Zet

Merkur vyhrál soutěž Vizionář se stavebnicí pro školní i vědecké pokusy Foto: czechinno.cz

reklama

Další články

  1. HDP ve 3. čtvrtletí klesl o 0,1 procenta

    Byznys ·

    Hrubý domácí produkt ve třetím čtvrtletí podle dnešního zpřesněného výpočtu ČSÚmezičtvrtletně očištěn o cenové vlivy a sezónnost klesl o desetinu procenta, což je o…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.