Merkelová pogratulovala Babišovi, těší se na pokračování velmi dobré spolupráce

Německá kancléřka Angela Merkelová ve čtvrtek oficiálně pogratulovala novému českému premiérovi Andreji Babišovi. Těší se na pokračování velmi dobré spolupráce s Českou republikou. Oznámila to v krátké zprávě, již její úřad publikoval na webu. Německá kancléřka považuje důvěryhodné vztahy v dnešní době za klíčové.

„Vážený pane premiére, srdečně Vám gratuluji k Vašemu zvolení. Pro Váš zodpovědný úkol Vám přeji hodně štěstí a úspěchu,“ píše Merkelová v úvodu gratulace.

Dále v ní připomíná, že obě země letos oslavily 20. výročí uzavření česko-německé deklarace. Poselství deklarace zaměřit společně pohled do budoucnosti a převzít zodpovědnost za Evropu podle ní zůstává aktuální. „V době nesmírných výzev pro Evropu jsou důvěryhodné vztahy mezi členskými zeměmi rozhodující. Německo-českému přátelství přitom náleží zvláštní role,“ vyjadřuje své přesvědčení šéfka spolkové vlády.

Závěrem Merkelová poznamenává, že se těší na pokračování velmi dobré spolupráce i s Babišovou vládou a že s velkým zájmem hledí vstříc na osobní setkání s novým českým premiérem.

Babiše prezident Miloš Zeman ministerským předsedou jmenoval 6. prosince, jeho vládu pak tuto středu.

 

 

Zdroj: ČTK

Merkelová pogratulovala Babišovi, těší se na pokračování velmi dobré spolupráce Foto: photocosmos1 / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.