Merkelová ocenila spolupráci s USA vůči Rusku

Spolupráce se Spojenými státy vůči Rusku je ve znamení širokého všeobecného souhlasu. Na tiskové konferenci po jednání s americkým prezidentem Donaldem Trumpem to prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová. Dodala, že o vyhrocené vztahy s Moskvou nestojí, je ale nutné věci nazývat pravými jmény.

„Nikdo nemá zájem na tom, abychom měli špatné vztahy s Ruskem, ale tam, kde se objevují konflikty - a dějí se takové věci například na Ukrajině - je třeba je nazývat pravými jmény,“ řekla Merkelová. Kancléřka dodala, že s Trumpem probírala politiku Ruska a ruskou roli v Sýrii, na Ukrajině a také možné následky amerických sankcí proti Rusku na Německo a jeho firmy.

Merkelová Trumpovi řekla, že německé firmy se kvůli svým obchodním aktivitám v Rusku obávají, že na ně odvetná opatření rovněž dolehnou.

 

 

Zdroj: ČTK

Merkelová ocenila spolupráci s USA vůči Rusku Foto: 360b / shutterstock.com: Angela

reklama

Další články

  1. O2 stoupl do března zisk o tři procenta

    Byznys ·

    Operátor O2 zvýšil v prvním čtvrtletí čistý zisk o 3,4 procenta na 1,3 miliardy korun. Konsolidované výnosy zůstaly meziročně na stejné výši 9,2 miliardy korun. Firma …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.