Merkelová je už po šesté označena Forbesem za nejmocnější ženu světa

Německá kancléřka Angela Merkelová obhájila po šesté v řadě post nejmocnější ženy světa v každoročním žebříčku časopisu Forbes. Druhé místo obsadila bývalá americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová. Ta se přitom stala pro příští rok jistou kandidátkou demokratů pro podzimní prezidentské volby.

Forbes na třetí příčku umístil guvernérku americké centrální banky (Fed) Janet Yellenovou a čtvrtá je Melinda Gatesová, která spravuje se svým manželem Billem, jedním z nejbohatších mužů světa, společnou filantropickou nadaci.

Na dalších místech jsou vesměs ředitelky velkých společností, jako je generální ředitelka americké automobilky General Motors Mary Barraová či předsedkyně Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeová.

Z celkové stovky ohodnocených žen jich je 51 z USA. Na druhém místě podle zemí je Čína s devíti mocnými ženami. Celkově je v žebříčku zastoupeno 29 států. Je v něm 12 političek ve vrcholných státních funcích, 32 generálních ředitelek a 11 dolarových miliardářek.

 

 

Zdroj: ČTK

Merkelová je už po šesté označena Forbesem za nejmocnější ženu světa Foto: 360b / Shutterstock.com: Německá kancléřka Angela Merkelová

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.