Merkelová chce do roku 2020 v Německu plnou zaměstnanost

Vláda velké koalice konzervativní unie (CDU/CSU) a sociálních demokratů (SPD) chce v Německu do roku 2025 dosáhnout plné zaměstnanosti. Ve Spolkovém sněmu to ve středu prohlásila kancléřka Angela Merkelová. Míra nezaměstnanosti v Německu činí podle aktuálních dat 5,4 procenta, což je nejnižší úroveň od znovusjednocení země v roce 1990.

Merkelová uvedla, že základem dosažení cíle plné zaměstnanosti je silné hospodářství, jehož rozvoj umožní další zlepšení životních podmínek obyvatel.

S odkazem na současnou prosperitu Německa varovala, že tomu tak v budoucnu být nemusí, neboť svět prochází epochálními změnami. „Není vůbec jisté, že si za pět či deset let povede hospodářsky tak dobře jako dnes,“ poznamenala.

V případě hospodářských otázek zmínila i penze. Za jeden z velkých úkolů nové vlády vytyčila vypracování nového finančně udržitelného a generačně spravedlivého důchodového konceptu.

 

 

Zdroj: ČTK

Merkelová chce do roku 2020 v Německu plnou zaměstnanost Foto: Drop of Light / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.