Mentalita úspěšných často brání dalšímu rozvoji

Některé prvky mentality úspěšných top manažerů mohou bránit rozvoji jejich leadershipu. I s tím se musí poprat takzvaná metoda Marshala Goldsmithe, kterou elitní kouči uplatňují právě ve vztahu k vrcholovým manažerům. Podle profesionálního kouče Vladimíra Tuky musí přijmout fakt, že to, že jsou úspěšní dnes, neznamená, že budou úspěšní i v budoucnu.

„Když pracuji s top managery, tak si vždy uvědomuji to, že se bavím s lidmi, kteří jsou velmi úspěšní. To je třeba mít na paměti. To, že oni něčeho dosáhli, o něčem hovoří a oni si toho jsou vědomi,“ vysvětlil Tuka na rádiu Zet. 

Jejich „mentalita úspěšných“ jim ale dává pocit, že vše, co kdy dělali a udělají vede k úspěchu. „To nemusí být zcela pravda. Brání jim to v tom, aby se podívali, co je naopak brzdí,“ upozornil Tuka. Manažer, který chce podstoupit koučink podle Marshalla Goldsmithe, musí být odhodlaný a otevřený změně. Podle Tuky musí mít odvahu, protože se ve své podstatě zpovídá svým podřízeným. 

Ve světě je podle Tuky tato metoda velmi úspěšná díky tomu, že respektuje nastavení mysli top lídrů. „Propojuje je s lidmi, kteří jsou v jejich bezprostředním okolí a na které působí,“ řekl. V České republice se na druhou stranu leadership stále ještě hledá. „Objevujeme různé metody ze zahraničí a díky i velmi rychlému rozvoji mnohých našich manažerů, tak je jistá skepse k možné další práci.“

 

 

Celý rozhovor se specialistou na neuroleadership Vladimírem Tukou si můžete poslechnout v playeru výše. Ostatní příspěvky na téma leadership si můžete přečíst zde.

Více informací na http://www.brainbased.cz

Mentalita úspěšných často brání dalšímu rozvoji Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Nominujte svou oblíbenou firmu na Český Goodwill 2017

    Komerční sdělení ·

    Český Goodwill 2017 - ocenění pro firmy, kterých si lidé váží – znovu podpoří podnikatele a společnosti, které ke svému podnikání přistupují odpovědně. Pátý ročník oce…

  2. Ve Francii začalo první kolo prezidentských voleb

    Společnost ·

    Ve Francii začalo v neděli první kolo prezidentských voleb, ve kterém 47 milionů voličů rozhodne o tom, kteří dva z 11 kandidátů postoupí do druhého kola. Za favorita …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.