Mekka inovací Izrael přilákal mladoboleslavskou automobilku Škoda Auto

Pražské centrum Škody pro nové služby a aplikace, Škoda Auto DigiLab, zahájí spolupráci se začínajícími projekty, dalšími podniky a vysokými školami v Izraeli v oblasti digitálních inovací. Konkrétně jí v tom pomůže firma Champion Motors Ltd, jež zajišťuje import vozů značky Škoda i dalších koncernových značek v Izraeli. Díky tomuto kroku má dojít k výměně zkušeností s aktéry regionální počítačové scény, podniky a vysokými školami. Škoda chce zároveň najít inovativní projekty, z kterých lze odvodit nové obchodní modely. Škoda Auto o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

„Izrael je kvalitním zdrojem digitálních inovací. Mít zastoupení v místě a mít přímý přístup k inovativním projektům, hi-tec startupům a IT talentům, má pro společnost Škoda Auto velký význam. Jsme přesvědčeni o tom, že tímto způsobem budeme moci tamní kreativní ekosystém a kompetenci digitálního vývoje proměnit ve smysluplné projekty. V popředí zájmu společnosti Škoda Auto jsou v současné době oblasti jako zrychlené testování, výroba prototypů a implementace digitálních technologií,“ řekl předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier.

Společnost Champion Motors Ltd a její mateřská společnost Allied Group již několik let investuje do inovativních nových podniků, na které se teď napojí i Škoda Auto DigiLab. Allied Group se zaměřuje například na vývoj nových řešení mobility automobilů, jako jsou asistenční systémy senzorů nebo konektivita. Izraelský importér a česká automobilka plánují i společnou inovační platformu, která bude podporovat startupy z oblastí automobilového průmyslu a inteligentních systémů mobility.

Projekty z oblasti automotive se v Izraeli zabývá více než 500 začínajících subjektů a výzkumných skupin, tedy přibližně šestkrát více než v roce 2013. Aktuálně je v Izraeli více než 6000 startupů, zhruba 300 výzkumných a vývojových zařízení mezinárodních podniků.

Škoda Auto DigiLab v Praze má mimo jiné posílit schopnost inovovat a kompetenci české automobilky k digitálnímu vývoji. Škoda Auto DigiLab orientuje celý podnik na možnosti a požadavky digitalizace. Je koncipovaný jako rychle reagující startup v oblasti informatiky a zkoumá a vyvíjí nové obchodní modely, řešení a produkty. Mezi hlavní úkoly Škoda Auto DigiLabu patří výměna zkušeností s externími inovátory.

 

Zdroj: ČTK

Mekka inovací Izrael přilákal mladoboleslavskou automobilku Škoda Auto Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Spotřeba mobilních dat v Česku neustále roste

    Komerční sdělení ·

    Minulý týden Český telekomunikační úřad otevřel veřejnou konzultaci závěrů, které vzešly z testu velkoobchodního trhu přístupu k mobilním službám. Případná regulace ce…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.