Mediální společnost CME za tři čtvrtletí prohloubila ztrátu na 3,2 miliardy korun

Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), která v Česku vlastní televizi Nova, za tři čtvrtletí prohloubila ztrátu po zdanění na 173,3 milionu dolarů (cca 3,2 miliardy korun). O rok dřív vykázala ztrátu 43,3 milionu dolarů. Výnosy klesly o 12,7 procenta na 453,1 milionu dolarů. Konsolidované neauditované výsledky dnes oznámila CME.

Analytik J&T Banky Pavel Ryska upozornil, že firma zveřejnila nejhorší ukazatele za posledních deset let. Cena akcií CME na pražské burze od rána výrazně klesá, krátce před 16:00 již o více než 50 procent.

„Naše vedoucí podíly ve sledovanosti nám dávají silnou výhodu před naší konkurencí, čehož hodláme využít a zaměřit své úsilí na zpeněžení naší sledovanosti. Hlavní prioritou je zlepšení finančních výsledků v České republice,“ uvedl Christoph Mainusch, generální ředitel CME.

V Česku výnosy CME do září i v samotném 3. čtvrtletí klesly. Za devět měsíců firma utržila 121,9 milionu dolarů (asi 2,3 miliardy Kč), za samotné 3. čtvrtletí 39,4 milionů dolarů. V samotném třetím čtvrtletí vykázala CME ztrátu po zdanění 45 milionů dolarů, o rok dřív ztráta činila 18,4 milionu USD. Výnosy firmy za 3. čtvrtletí klesly o tři procenta na 135,8 milionu dolarů.

„Výsledky za třetí čtvrtletí byly nejhorší sadou čísel, kterou společnost představila za posledních deset let. Investory nezklamaly ani tak tržby, ale spíše hluboce záporný zisk před odpisy (EBITDA),“ sdělil nalytik J&T Banky Pavel Ryska. Příčinou je podle něj přetrvávající slabý zájem inzerentů v Česku a na Slovensku a masivní investice společnosti do programů, aby zvýšila svoji sledovanost.

CME snížila celoroční výhled výnosů na 640 milionů dolarů až 650 milionů dolarů a čeká provozní ztrátu bez zahrnutí odpisů a amortizace (OIBDA) od 40 milionů dolarů do 30 milionu dolarů. Zohledňuje tak i předpoklad horších finančních výsledků v ČR a na Slovensku. Součástí CME je společnost CET 21, která drží licence pro vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov, Telka a české verze hudební stanice MTV.

Zdroj: ČTK

Mediální společnost CME za tři čtvrtletí prohloubila ztrátu na 3,2 miliardy korun Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Gazprom chce řešit dluh Ukrajiny za plyn

    Byznys ·

    Ruský vývozce zemního plynu Gazprom vyjádřil obavy o schopnost Ukrajiny platit za dodávky. Kyjev stále neuhradil platbu za srpen a Gazprom to chce "naléhavě" řešit, uv…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.