Medaile v Tokiu budou vyrobené z recyklovaných mobilů a další elektroniky

Server Engadget přinesl zprávu o tom, že medaile na olympijských hrách v Tokiu budou vyrobeny ze starých mobilních telefonů a další elektroniky. Tokijský olympijský organizační výbor netradičně zvolil starou technologii. Zlato, stříbro a bronz na medaile nechce od těžebních společností, ale obrací se na veřejnost a její haldy zapomenuté a nepoužívané mobilní elektroniky. Ačkoli si to neuvědomujeme, mobilní telefony a celá řada dalších zařízení obsahují malá množství těchto ušlechtilých kovů.

Začátkem dubna se tak v Japonsku na veřejných úřadech a ve více než 2400 pobočkách sítě obchodů NTT DOCOMO objeví sběrné boxy, kam bude možno nepoužívaná zařízení darovat.

Prvotním cílem je získat 8 tun kovu, který bude zredukován na 2 tuny, z nichž by mělo být vyrobeno na 5 tisíc olympijských a paralympijských medailí.

Tato volba má svůj symbolický podtext. Tokio usiluje o podporu udržitelnosti a recyklace a zároveň chce svým medailím dodat určitou zvláštní historickou hodnotu.  

Server Engadget také citoval japonského gymnastu a trojnásobného olympijského medailistu Kóheie Učimuru, který v tomto počinu spatřuje důležité poselství pro budoucí generace. 

 

 

Zdroj: Engadget, Zet

Medaile v Tokiu budou vyrobené z recyklovaných mobilů a další elektroniky Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Hodnota Bitcoinu opět přesáhla 1000 dolarů

    Byznys ·

    Hodnota kybernetické měny bitcoin se v rámci čtvrtečního obchodování po čtyřech týdnech vyšplhala opět nad hranici 1000 dolarů (zhruba 25 tisíc korun). Informovaci uve…

  2. Sold Out Biz: Jak odhalit, co klient chce

    Byznys ·

    První schůzkou s klientem by obchodník měl zjistit jeho potřeby. Začít proto hned prezentovat a nabízet není podle key account managera Milana Turka tím nejlepším krok…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.