McGregor vs Mayweather: Show za všechny prachy? Nebo spíš všechny prachy za show?

Výzva šampiona smíšených bojových umění Conora McGregora vyprovokovala bývalého profesionálního mistra světa v boxu Floyda Mayweathera, aby se téměř dva roky po konci kariéry ještě jednou vrátil do ringu. Jejich souboj v Las Vegas, který proběhne nad nedělním ránem našeho času, poutá obrovskou pozornost. 

Zatímco fanoušci jsou napjatí, boxerské osobnosti se o zápasu vyjadřují opovržlivě. "Tohle nemůžete brát vážně, je to komické," prohlásil slavný Brit Lennox Lewis. Američan Oscar De La Hoya označil chystaný souboj za frašku, jiní zase hovoří o čistém byznysu, který nemá s boxem pranic společného. V tomto názoru nejsou v žádném případě osamoceni. „Pokud je tento duel od začátku do konce naplánován a připravený jako cirkusová, či wrestlingová show, budou všichni hodně zklamaní. A tím od začátku je myšleno od prvních jednání v loňském roce, nikoliv od letošního jara“, upřesňuje Antonína Vavrda, sportovní redaktor Lidových novin a současně muž, který má k boxu velmi blízko. Je též šéfredaktorem nejrespektovanějšího českého boxerského webu Profiboxing.cz.

Jisté je to, že se v rámci zápasu mezi oběma muži budou točit obrovské peníze. A jak je známo, o peníze jde až v první řadě. A tady to platí více než jindy a jinde.

„Divadlo s Mayweatherem a McGregorem v hlavních rolích může  dle respektovaných odhadů může vydělat mezi 500 až 600 miliony dolarů pro všechny zúčastněné, čímž by se mělo v tomto ohledu přiblížit nejlukrativnějšímu boxerskému zápasu všech dob mezi Floydem Mayweatherem a Mannym Pacquiaem (623,5 milionů dolarů)“, říká k tématu Antonín Vavrda. Samotní aktéři rozhodně nepřijdou zkrátka. „McGregor bude po víkendu bohatší o 150 milionů dolarů, Mayweather o dvojnásobek. Že se příští rok v červnu umístí v žebříčku časopisu Forbes na prvních dvou místech mezi nejbohatšími sportovci roku 2017, není třeba dodávat“, dodává Vavrda.

Existuje však šance na to, že by mohlo jít kromě obří marketingové akce také o ryzí sportovní zápolení? Antonín Vavrda stanovuje podmínky, za kterých by se tak stát mohlo: „Pokud se na duel Floyd Mayweather na duel stoprocentně připravil, půjde o jednoznačnou sportovní záležitost a opět velké rozčarování především pro příznivce MMA a ty, které bojové sporty sledují jen občas. Ve chvíli, kdy Conor McGregor svého rivala pošle k zemi (na body skutečně žádnou šanci nemá), otevře tím novou éru bojových sportů a profesionální box dostane obrovskou facku“, vypočítává možné scénáře Vavrda. Je to ale spíše přání, než to, jak zápas bude probíhat. „Pokud by se opravdu naplno bojovalo, povedlo by se oběma aktérům vyvrátit pochybnosti o předem domluveném divadle, ze kterého chtějí vytěžit maximální zisk a poté jít společně slavit do nového Mayweatherova striptýzového klubu v Las Vegas. Bohužel si ale myslím, že bude platit spíše ta méně optimistická varianta – tedy že už od začátku do samotného konce jde o řízenou show Mayweathera, McGregora a především lidí za jejich zády. Bohužel“, mírní Vavrda případné nadšení fandů bojových umění.  

 

Zdroj: ZET

McGregor vs Mayweather: Show za všechny prachy? Nebo spíš všechny prachy za show? Foto: ČTK

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.