McDonald's zaměstná na léto pomocí Snapchatu, Spotify a Hulu 250 tisíc lidí

Americký fastfoodový řetězec McDonald's plánuje v USA najmout na léto 250 tisíc zaměstnanců. K tomu, aby přilákal takzvanou generaci mileniálů využije k náboru mobilní aplikaci Snapchat. O práci tak mohou žádat lidé s chytrým telefonem, v němž budou mít nainstalovanou aplikaci Snapchat. K náboru využije rovněž služeb Spotify a Hulu. Informaci přinesl server CNBC.

Už od úterý uživatelé Snapchatu mohou zhlédnout desetivteřinové reklamy, v nichž zaměstnanci McDonald's hovoří o svých zkušenostech ve společnosti. Z nich se pohybem jednoho prstu dostanou na stránku pracovních pozic, kde se mohou ucházet o místo v místní restauraci.

McDonald's poprvé použil aplikaci Snapchat, neboli „Snaplikaci“ v dubnu v Austrálii. „Snaplikaci považujeme za úžasný způsob, jak oslovit uchazeče o zaměstnání přesně tam, kde jsou. U jejich telefonů,“ řekl Jez Langhorn z oddělení lidských zdrojů.

Více než polovina zaměstnanců restaurací McDonald's je ve věku 16 až 24 let a pro řadu z nich je to první zaměstnání. Aby mileniály firma získala, využije rovněž streamingových služeb Spotify a Hulu.

 

 

Zdroj: ČTK

McDonald's zaměstná na léto pomocí Snapchatu, Spotify a Hulu 250 tisíc lidí Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. BBC: Navalného opět zadržela policie

    Společnost ·

    V Rusku došlo k zadržení opozičního vůdce Alexeje Navalného. Stalo se tak poté, co Navalný vyzval své příznivce k nepovolenému protestnímu pochodu v Moskvě. Lidé tak m…

  2. Toyota prodala svůj zbývající podíl v Tesle

    Byznys ·

    Japonská automobilka Toyota Motor prodala svůj zbývající podíl 1,43 procenta v americkém výrobci elektrických aut Tesla. Toyota byla jedním z prvních investorů v Tesle…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.