McDonald's otestuje v Německu a USA dvě novinky

Americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's bude v několika provozovnách v Německu a USA testovat dvě novinky. V Německu chce začít nabízet roznášení jídel ke stolu a v USA si pak zákazníci budou moci objednat snídaňové menu po celý den. Vyplývá to z dnešních oznámení firmy.

Návštěvníci německé restaurace se na letišti ve Frankfurtu budou moci nově nechat obsloužit u stolu. Objednávku budou moci učinit u přepážky, v digitálním kiosku nebo u číšníka s tabletem a jídlo jim bude doneseno ke stolu. „To je pro McDonald's úplnou novinkou,“ řekl ředitel vývoje a inovací v restauracích pro Německo Thomas Brand v časopise firmy. Restaurace na frankfurtském letišti je největší restaurací firmy v zemi s více než 500 místy k sezení a byla nyní znovu otevřena po rekonstrukci.

V některých restauracích v americkém San Diegu si pak budou moci od příštího měsíce zákazníci řetězce objednat snídani po celý den. Firma se tak podle svého prohlášení snaží vyjít vstříc zákazníkům, kteří rádi snídají mimo obvyklou dobu nabídky snídaní. V nabídce však budou jen některé snídaňové sendviče. V současnosti nabízí McDonald's snídaně ve svých restauracích do 10:30.

Německo je jedním z největších trhů firmy v Evropě. Spolu s Francií, Ruskem a Británií má na celkových tržbách firmy v Evropě podíl 67 procent. Příjmy v evropských provozovnách firmy otevřených nejméně rok se ve čtvrtém čtvrtletí snížily o 1,1 procenta, hlavně kvůli poklesu v Německu a Francii.

Celosvětově má McDonald's ve více než stovce zemí přes 36 tisíc restaurací, kolem 80 procent z nich funguje jako franšíza. McDonald's má 1,9 milionu zaměstnanců, v jeho provozovnách denně nakoupí 69 milionů zákazníků. V České republice působí firma od roku 1992 a má zde 95 restaurací.


Zdroj: ČTK

McDonald's otestuje v Německu a USA dvě novinky Foto: ČTK/AP/Weng lei

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.