McDonald´s loni navýšil v Česku tržby o 13 % na 5,18 mld. korun

Americký řetězec rychlého občerstvení McDonald´s loni zvýšil tržby o 13 procent. Za hamburgery a další potraviny utratili zákazníci v tuzemských 96 restauracích 5,18 miliardy korun. Informaci uvedli zástupci firmy. O hospodářském výsledku neinformovaly.

„Během roku 2017 většina restaurací McDonald ́s prošla rekonstrukcí na takzvanou restauraci nové generace. Do prosince loňského roku bylo takto přestavěno 84 restaurací z 96, což představuje investici 500 milionů korun,“ uvedla společnost. Digitalizace začala před třemi roky, zákazníci si tak v některých restauracích mohou objednat u samoobslužného kiosku. V 13 českých restauracích McDonald´s nabízí možnost, aby si zákazníci sami vybrali ingredience, které do burgeru chtějí.

„Letos plánujeme vyzkoušet ve vybraných restauracích donášku ke stolu,“ uvedl generální ředitel McDonald´s ČR Tomasz Rogacz. Řetězec využívá zhruba 30 procent surovin od lokálních dodavatelů. Společnost hledá partnery, kteří by buď otevřeli další pobočky, nebo převzali stávající franšízy.

Společnost dále uvedla, že chce do sedmi let používat všechny obaly z obnovitelných, recyklovatelných a certifikovaných zdrojů. Chtěla by také recyklovat všechny obaly pro zákazníky. Český McDonald´s loni recykloval 56 procent obalových materiálů.

McDonald´s v Česku podniká od roku 1992, kdy v pražské Vodičkově ulici otevřel první provozovnu. Nyní zaměstnává více než 5000 lidí po celé ČR.

Konkurenční provozovatel řetězce restaurací KFC a Burger King v ČR společnost Amrest měla podle posledních údajů za rok 2015 tržby 2,34 miliardy korun.

 

 

Zdroj: ČTK

McDonald´s loni navýšil v Česku tržby o 13 % na 5,18 mld. korun Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Prezident Zeman jmenoval 25 nových soudců

    Společnost ·

    Prezident Miloš Zeman ve středu na Pražském hradě jmenoval 25 nových soudců. Noví soudci částečně posílí soudy, kde jsou pomalá řízení. Částečně rovněž nahradí soudce,…

  2. Facebook zakáže reklamy podporující kryptoměny

    Byznys ·

    Sociální síť Facebook se staví proti kryptoměnám a zakáže s nimi spojené reklamy a finanční produkty, které je podporují. Informaci uvedl ředitel pro produktový manage…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.