Mayová vyzývá k reformě OSN a varuje před hrozbou terorismu

Britská předsedkyně vlády Theresa Mayová ve středu v rámci projevu na zasedání Valného shromáždění OSN varovala před nebezpečím terorismu. Jeho dopady pocítila její země v letošním roce již pětkrát. „Teroristé nevyhráli, protože nikomu nedovolíme, aby zničil náš způsob života,“ řekla.

Odhodlání odolávat ale nestačí, s teroristickými oddíly je třeba bojovat přímo na bitevním poli, je nutné bojovat se zneužíváním internetu a potírat ideologie, z nichž terorismus vyrůstá, zdůraznila.

Mayová odsoudila syrský režim za chemické útoky proti vlastnímu obyvatelstvu a Severní Koreu za snahu získat jaderný arzenál. Poukázala na nutnost respektování mezinárodních dohod, mezi nimiž zejména poukázala na smlouvu o nešíření jaderných zbraní a pařížskou dohodu o ochraně klimatu.

Stejně jako řada jiných státníků, i Mayová z tribuny VS OSN vyzvala k reformě světové organizace, aby byla schopna reagovat na budoucí výzvy. OSN byla v minulosti poznamenána rozporem mezi svými ušlechtilými cíli a efektivitou při jejich dosahování. Jednotlivé orgány OSN musejí členské státy přesvědčit o své efektivitě. Členské státy OSN musejí generálního tajemníka OSN při prosazování reforem podporovat, zdůraznila britská premiérka.

Mayová vyzvala k větší podpoře lidí, kteří jsou nuceni opouštět své domovy, často za nebezpečných okolností. Vyslovila se pro podporu kroků, které uprchlíkům umožní usadit se blízko jejich domovů.

 

 

Zdroj: ČTK

Mayová vyzývá k reformě OSN a varuje před hrozbou terorismu Foto: Charlie Bard / Shutterstock.com: Theresa Mayová

reklama

Další články

  1. Liftago se chystá expandovat do zahraničí

    Byznys ·

    Česká technologická firma Liftago, zabývající se zprostředkováním taxislužby, chystá expanzi do zahraničí. Bude tak moct učinit díky investici společnosti Incomming Ve…

  2. Alphabet má pravděpodobně zájem o firmu HTC

    Byznys ·

    Mateřská společnost firmy Google Alphabet má pravděpodobně zálusk o tchajwanského výrobce chytrých telefonů HTC. Důsledkem spekulací dojde k pozastavení obchodování s …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.