Mayová se nevzdává, skončit hodlá až po vypršení svého mandátu

Britská premiérka Theresa Mayová navzdory výzvám k rezignaci odstoupit neplánuje. Odejít chce naopak až po vypršení svého mandátu, uvedla. Její Konzervativní strana sice čtvrteční parlamentní volby vyhrála, ale utrpěla těžké ztráty a přišla o parlamentní většinu. To teď Mayovou nutí ucházet se o podporu menší severoirské strany.

„Během voleb jsem řekla, že pokud budu zvolena, dokončím celý mandát,“ konstatovala premiérka. Její vláda prý „odráží schopnosti a talent konzervativců“ a bude sloužit všem.

Mayová oznámila, že v úterý odjede do Francie na setkání s prezidentem Emmanuelem Macronem. „Pouštím se okamžitě do práce, myslím, že je to důležité. Myslím, že právě to veřejnost očekává, chtějí vidět kabinet, který je důvěryhodný a zajišťuje stabilitu,“ konstatovala.

Britská média i opoziční politici o slibované stabilitě vážně pochybují. Mayovou podle nich volební neúspěch silně oslabil a v nové situaci není schopna prosadit v parlamentu své záměry. Komplikace volební výsledek znamená i pro vyjednávání o brexitu, které má zanedlouho začít.

 

 

Zdroj: ČTK

Mayová se nevzdává, skončit hodlá až po vypršení svého mandátu Foto: Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock.com: Britská premiérka Theresa Mayová

reklama

Další články

  1. Toyota prodala svůj zbývající podíl v Tesle

    Byznys ·

    Japonská automobilka Toyota Motor prodala svůj zbývající podíl 1,43 procenta v americkém výrobci elektrických aut Tesla. Toyota byla jedním z prvních investorů v Tesle…

  2. Trump odvolá vstřícné kroky vůči Kubě

    Společnost ·

    Americký prezident Donald Trump příští týden odvolá některá vstřícná opatření vůči Kubě, která před třemi lety v rámci normalizace vztahů zavedl jeho předchůdce Barack…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.