Mayová přišla o klíčové spolupracovníky, bojuje o politické přežití

Britská premiérka Theresa Mayová, která se snaží sestavit vládu, dnes přišla o své klíčové spolupracovníky a podle britských médií ji čeká boj o politické přežití. Na své funkce v reakci na výsledek parlamentních voleb rezignovali oba vedoucí její kanceláře Nick Timothy a Fiona Hillová.

Premiérka nyní pracuje na dohodě o spolupráci se severoirskou Demokratickou unionistickou stranou (DUP) a na sestavení nové vlády. Zároveň ale podle tisku i její konzervativci pochybují, zda může delší dobu zůstat v čele vlády.

Nick Timothy dnes na webových stránkách Konzervativní strany potvrdil, že odchází z čela úřadu kancléřky, čímž na sebe bere spoluodpovědnost za předvolební kampaň, na jejíž programovou část měl dohlížet. Zvlášť prý lituje toho, že to volebního programu nebyly začleněny limity zvyšujících se výdajů na sociální péči. "Neuspokojivé" výsledky voleb prý nebyly způsobeny poklesem podpory Mayové, ale nečekaným vzestupem podpory labouristům.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

Mayová přišla o klíčové spolupracovníky, bojuje o politické přežití Foto: Theresa MAYOVÁ; Zdroj: Twocoms / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Libra se po volbách propadla o dvě procenta

    Byznys ·

    Britská libra se v reakci na překvapivě slabý výsledek konzervativců v předčasných parlamentních volbách propadla vůči dolaru až o dvě procenta na nejnižší úroveň od d…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.