Marriott se stal největším hotelovým řetězcem, dokončil převzetí Starwoodu

Hotelová společnost Marriott International dokončila převzetí konkurenční Starwood Hotels & Resorts Worldwide za 13 miliard dolarů (313,7 miliardy Kč). Vznikla tak největší hotelová společnost na světě. Do jedné hotelové skupiny nyní patří 30 hotelových značek několik z nejznámějších hotelových jmen, uvedla agentura AP.

Jedná se například o jména jako Marriott, Courtyard, Ritz Carlton, Sheraton, Westi, W a St. Regis. Celý řetězec má nyní ve více než 110 zemích, včetně České republiky, 5700 hotelů a 1,1 milionu pokojů. Marriott nyní překonal skupinu Hilton Worldwide, která má 773.000 pokojů, a Intercontinental Hotels Group se 766.000 pokoji.

Firma Starwood se nabídla k prodeji v dubnu 2015, protože se jí nedařilo růst tak rychle jako konkurentům. Mimo jiné i kvůli omezené nabídce služeb v jejích hotelech, které jsou většinou menší a nemají restaurace či sály pro bankety. Často jsou také umístěné u dálnic, blízko letišť nebo u kancelářských parků na okrajích měst. Marriott svou nabídkou překonal čínskou Anbag Insurance Group. Antimonopolní úřady v USA a EU akvizici rychle schválily, čínská vláda však s povolením váhala, což zpozdilo dokončení akvizice o měsíce.

Marriott a Starwood podobně jako další hotelové společnosti vlastní velmi málo jednotlivých hotelů. Místo toho je buď provozují nebo pronajímají značky stovkám jednotlivých vlastníků, často realitním developerům.

 

 

Zdroj: ČTK

Marriott se stal největším hotelovým řetězcem, dokončil převzetí Starwoodu Foto: Tupungato / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.