Marketingový magazín: Zapojte vlastní zaměstnance do své reklamní kampaně

Modrá pyramida v rámci své integrované marketingové komunikace využila s pomocí svých zaměstnanců sílu autenticity. Ti se objevili například na billboardech, a dokonce propůjčili svůj hlas v reklamě na rádiu. Marketingový ředitel Modré pyramidy Zdeněk Doboš na rádiu Zet řekl, že každý mediatyp na sebe navazoval. Nejdůležitější při tvorbě reklamní kampaně je pak si uvědomit to, co chce společnost zákazníkům sdělit. 

„Úspěšnost je dána autenticitou. Když na billboardu klient spatří dotyčnou osobu, tak je to fajn. Je tam k tomu obchodní sdělení, fotografie, nějaký headline a tak dále. Je to brandované do barvy kampaně. Je to všechno skvělé, ale rádio mělo dané specifikum,“ sdělil Doboš.

Důležitým faktem bylo to, že na rádiu byl slyšet hlas skutečného finančního poradce. Ten v rámci svých minutových spotů přitom radil, jak nejlépe ušetřit peníze nebo kdy je ta správná doba pro řešení hypotéky. Konkrétní finanční poradci pak byli prezentování s jejich konkrétním finančním typem, který byl šitý na míru potenciálním klientům.

„Při tvorbě úspěšné reklamní kampaně je důležité si říci, co našim klientům chceme říci. Pokud toto všechno budeme vědět, tak práce na tom bude jednodušší. Podle toho se pak nastaví kampaň, zvolí se potřebné mediatypy a samotné sdělení,“ řekl Doboš. 

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z  aktuálního dílu Marketingového magazínu. Jeho hostem byl tentokrát marketingový ředitel Modré pyramidy Zdeněk Doboš. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Marketingový magazín: Zapojte vlastní zaměstnance do své reklamní kampaně Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Soud poslal těžební společnost OKD do úpadku

    Byznys ·

    Krajský soud v Ostravě dnes poslal těžební společnost OKD do úpadku. Věřitelé mají dva měsíce na to, aby přihlásili své pohledávky. Vyplývá to z usnesení zveřejněného …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.