Marketing Zet: Zaměřte se na kvalitu služby, pak je na řadě marketing, radí Krátký z Liftago

Startupy se musí ve svých začátcích zaměřit na to, aby byli jejich první zákazníci nadšeni z jejich produktů nebo služeb. V pořadu Marketing Zet to říká zakladatel a ředitel firmy Liftago Ondřej Krátký. Podle jeho slov je tak zapotřebí zajistit kvalitu. Poté až na řadu přichází samotný marketing. 

„Jedno z poučení ohledně marketingu bylo takové, že v začátku se nám nevyplatilo zaměřovat se na marketing v době, kdy jsme se měli spíš zaměřovat na kvalitu služby. To poučení zůstává. Když se nyní bavím se spoustou mladých startupů, tak jim mile rád doporučím, aby se dřív než na marketing soustředili právě na to, aby jejich první zákazníci byli nadšení z jejich produktu nebo služby,“ řekl Krátký na rádiu Zet.

V malých společnostech se slévá marketing s obchodem, komunikací, reklamou a kreativitou jako celkem. Startupy se musí primárně zaměřit na zákazníky, zjistit jaké jsou jejich největší potřeby a experimentovat na nich s jednotlivými marketingovými kanály.

V případě firmy Liftago mezi nejúspěšnější marketingové kanály patřil výkonnostní marketing v kombinaci s eventy. Krátký ovšem nezavrhuje ani rádio, které je díky řidičům automobilů pro společnost Liftago důležitým marketingovým kanálem. U každé firmy tomu je ale jinak. Zkoušení nových marketingových nástrojů je tak stěžejním bodem, jež pomůže firmě k úspěchu.

„Jak se setkávám s více firmami našeho typu, tak vidím, že nejvíc co pomáhá je experimentování a dívání se na to, jaký druh zákazníků chodí z konkrétního marketingového kanálu. Jaká je jejich návratnost a v jaké kombinaci fungují nejefektivněji, aby společnost rostla,“ sdělil Krátký.

 

 

Článek obsahuje pouze část z rozhovoru se zakladatelem a ředitelem firmy Liftago Ondřejem Krátkým. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Marketing Zet: Zaměřte se na kvalitu služby, pak je na řadě marketing, radí Krátký z Liftago Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Čína se hodlá zaměřit na modernizaci své armády

    Společnost ·

    Čína se chystá zaměřit na modernizování svých vojenských sil a na zavádění technicky vyspělých zařízení do armády. V rámci setkání s vojáky to řekl čínský prezident Si…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.