Marketing Zet: Vzdělávání dává další smysl kariéře a samotnému životu

Firmy mohou své zaměstnance namotivovat školením. Majitelka společnosti Centrum Andragogiky Marie Jírů v pořadu Marketing Zet říká, že vzdělávání dává další smysl kariéře a samotnému životu. Motivační nástroj, které školení představuje, může napomoci dalšímu růstu a seberealizaci pracovníků. 

Firmy musí vybrat zaměstnancům školení, jež je jim šité přímo na míru. To pak může pomoci výrazně v jeho rozvoji.

„V dnešní době se o to více skloňuje takzvaný talent management. To znamená dobře vybrat kvalitní zaměstnance, dobře určit jejich rozvoj a naopak, aby si každý zaměstnanec našel, v čem je dobrý, v čem se má dále zlepšovat, aby nejenom jeho kariérní posun, ale i osobnostní posun a všeobecná spokojenost byla tímto řízena,“ řekla Jírů na rádiu Zet.

Současným trendem ve vzdělávání v oblasti marketingu jsou sociální sítě. Společnosti pak konkrétně poptávají školení pojící se k Facebooku, LinkedInu nebo komplexnímu školení mediální komunikace. Jírů říká, že její firma zaznamenala zvýšenou poptávku rovněž po školení bezpečné komunikace na internetu. To je pak vzdělávání určené nejenom pro marketingové pracovníky ale obecně rovněž pro manažery.

Do vzdělávání zaměstananců v současnosti zasahuje výrazným způsobem trh práce. Na trhu není dostatek lidí. Když už se někteří objeví, tak jde o lidi, kteří nemají zájem odvádět kvalitní práci nebo na to nemají jednoduše kýženou kvalifikaci.

„Firmy jsou si nuceny vychovávat a řídit kariéru svých zaměstnanců jak v oboru, tak i v určité oblasti a jejich manažerských dovednostech. V dnešní době je opravdu trend vzdělávat manažery. Firmy totiž dospěly k tomu, že kvalitního manažera na trhu práce hledají velice těžce, musí si ho vychovat,“ sdělila Jírů. 

 

 

Článek obsahuje pouze část z rozhovoru s majitelkou společnosti Centrum Andragogiky Marií Jírů . Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Marketing Zet: Vzdělávání dává další smysl kariéře a samotnému životu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. 5 způsobů, jak přátelství ovlivňuje úspěch

  Byznys ·

  Úspěšnost nepatří mezi úkoly, které může člověk zvládnout samostatně, domnívá se americký portál Business Insider. Na to, čeho v životě dosahujeme, má totiž kromě nás …

 2. Vědci objevili gen omezující přejídání

  ·

  Britský deník The Independent píše, že vědci objevili gen, který vyvolává pocit plného žaludku a který by mohl lidem pomoci předcházet přejídání. Tento gen byl objeven…

 3. Počet zaměstnanců v ICT v Česku nadále klesá

  Byznys ·

  V Česku se v roce 2015 snížil meziročně počet odborníků na informační a komunikační technologie o 5300 lidí na 155 100 pracovníků. Nejvíc ubylo mechaniků a opravářů, n…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.