Marketing Zet: Proč je nezbytná vzájemná podpora žen, hovoří šéfredaktorka časopisu Marie Claire

„V jedné ženě není síla. Když se ale všechny navzájem podporují, tak zasáhnou padesát procent společnosti“. V pravidelném pořadu Marketing Zet to řekla šéfredaktorka magazínu Marie Claire Lenka Fabian. Ta již před třemi lety spustila speciální rubriku @work. Cílem přitom bylo inspirovat ženy a motivovat je příběhy, s nimiž přicházejí zpovídaní hosté.

Po třech letech vyšel podle Fabian speciál, v němž jsou všechny příběhy pohromadě. Obsahuje plno rozhovorů přinášejících inspiraci a motivaci.

„Dál tam najdou speciální témata, která jsou napsaná jenom pro speciál. Já tomu říká, jsou psané úspěšnými ženami pro úspěšné ženy. Je to takový návod na to, jak být úspěšná,“ řekla Fabian na rádiu Zet.

Fabian říká, že za dobu fungování platformy @work potkala velké množství inspirativních žen, které ji posouvaly dál. Podle jejích slov je velice těžké vybrat jednu osobu, která předala svým příběhem nejpřínosnější rady. Nejvíce si ovšem pamatuje úplně první rozhovor, který tuto rubriku odstartoval.

„Jsem ráda, že historicky první žena, se kterou jsme dělali rozhovor, byla Diana Rádl Rogerová. V současnosti jde o partnerku Deloitte. Byla hrozně otevřená. Já ji za to hrozně děkuji. Ona totiž odstartovala tu rubriku a nasadila ji vysokou laťku. Myslím si, že všechny ostatní ženy tu laťku dál udržují,“ uvedla Fabian.

Inspirování žen ovšem neskončilo u pouhé rubriky v magazínu. Časopis Marie Claire totiž pořádá rovněž konferenci Woman @work. Letos 22. listopadu se uskuteční již třetí ročník. V rámci něho dojde k setkání, networkování a sdílení zkušeností úspěšných žen. Nemusí ovšem zoufat ani ženy a dívky, které se teprve chystají vydat na trnitou cestu za úspěchem.

„Letos spustíme konferenci, která se bude jmenovat Dream big a uskuteční se den před konferencí Woman @work. To znamená 21. listopadu. Bude věnovaná všem mladým ženám a dívkám, které by rády načerpaly inspiraci. Je to konference, která má mladé ženy inspirovat, dodat jim sebevědomí, je to taková „girl power“ konference,“ informovala Fabian.

 

 

Článek obsahuje pouze část z rozhovoru s šéfredaktorkou magazínu Marie Claire Lenkou Fabian. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Marketing Zet: Proč je nezbytná vzájemná podpora žen, hovoří šéfredaktorka časopisu Marie Claire Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Corbyn se pokusí o vypsání nových voleb

    Společnost ·

    Vůdce britské opozice Jeremy Corbyn se chce pokusit o vypsání nových parlamentních voleb. Citoval ho list Daily Mirror. Corbynovi labouristé vyšli z voleb z 8. června …

  2. ECB uzavře dvě italské banky

    Byznys ·

    Evropská centrální banka (ECB) chce zavřít dvě problémové italské banky, neboť se blíží úpadku. Jak uvedla agentura AP, jde o Veneto Banca a Banca Popolare di Vicenza.…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.