Marketing Zet: Pozitivním tématem se v bulváru neprosadíte, nejlepší cestou jsou skandály

Bulvární média vyhledávají především zprávy, které jsou nezvyklé a nějakým způsobem urážející. V pořadu Marketing Zet to říká generální ředitel vydavatelství Empresa Media Daniel Köppl. Z tohoto pohledu je složité prosadit se v bulváru pomocí pozitivních zpráv. Podle Köppla to není ve své podstatě možné. Jednou z mála věcí mohou být záslužné zprávy pro dobro „utrápených zvířátek“.

„Kisch tvrdil, že zprávou je, když člověk pokouše psa a ne když pes pokouše člověka. Myslím si, že na tom to stojí,“ řekl Köppl.

Pokud se chtějí lidé profilovat skrze bulvární deníky, tak je podle něj vhodné použít negativní témata. Prostřednictvím pozitivních zpráv neexistuje v podstatě cesta. „Nejsnadněji se to tvoří přes nějaké skandály a přes věci, které jsou netradiční a nezvyklé. Pak je naděje toho člověka nějak vytáhnout nahoru. Vždy ale platí, že musíte najít nějaké téma, přes které to komunikujete. Může jít o umělecké nebo zábavné téma. Jde o cokoliv, co lidem přijde zábavné a atraktivní v danou chvíli,“ řekl Köppl.

V bulvárních médiích je vždy dobré hrát na emoce čtenářů. Důležitá je rovněž vizuální stránka a s ní spojené fotografie. Vše musí rovněž dokreslovat poutavý příběh. Rovněž může pomoci, když celebrita něco umí a čtenáři ji mají rádi. Jako názorný příklad Köppl uvádí Leoše Mareše, který mimo jiné moderuje Ranní show na rádiu Evropa 2. „S Marešem se pracuje velice dobře, protože kromě toho, že je celebrita, také něco umí. Z toho důvodu má dlouhodobost. Máte totiž s čím pracovat a nejenom s tím, že potkal nějakou slečnu a nějak to dopadlo. To není důležité,“ sdělil Köppl. 

 

 

Článek obsahuje pouze část z rozhovoru s generálním ředitelem vydavatelství Empresa Media Danielem Köpplem. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Marketing Zet: Pozitivním tématem se v bulváru neprosadíte, nejlepší cestou jsou skandály Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Pence: Je třeba, aby Rusko plnilo minské závazky

    Společnost ·

    Spojené státy nemění pohled na ukrajinskou krizi, dal dnes v Bruselu najevo americký viceprezident Mike Pence. USA podle něj trvají na suverenitě a územní celistvosti …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.