Marketing Zet: Pokud chcete uspět ve světě, tak v Česku musíte být jedničkou

Česká republika je malá země. Pokud tedy chce česká firma uspět ve světě, musí se stát v tuzemsku jedničkou. V pořadu Marketing Zet to říká generální ředitel společnosti Chytrý Honza Jiří Paták. Podle něj se dá uspět v jakékoli oblasti. Podniku také může výrazně pomoci spojení myšlenek s člověkem, který se v dané sféře vůbec nepohybuje. V pokročilejší fázi podnikání je pak dobré navázat strategické partnerství. 

„Myslím si, že je to o tom inovativním pohledu. I když se může zdát, že se v nějaké oblasti nedá nic změnit, tak vždy se na to dá podívat jiným pohledem a vždy je potřeba k tomu vzít člověka ke stolu, který tomu naopak vůbec nerozumí. Pak vznikají nejlepší nápady, protože to je pohled, který k tomu potřebujete,“ řekl na rádiu Zet Paták.

Jestliže přijdeme na důležitý nápad, je podle Patáka potřebné se zaměřit na samotnou Českou republiku. Podnikatel by si měl uvědomit, že jsme malou zemí. Z tohoto pohledu je nezbytné uspět nejdřív v tuzemsku. To je základní předpoklad pro zaručení úspěchu v zahraničí. K tomu může pak pomůže silný partner, jež zaručí zasažení širší cílové skupiny.

Kdy ale nastane ta správná chvíle navázat kontakt s partnerskou firmou nebo uvědomit si skutečnost, že Česko je již pro zásah služeb nebo výrobků malým rybníčkem?  „Není za tím žádná odpověď, která by byla objevením Ameriky. To, co děláme, je v podstatě vertikální integrace, kterou už dělali magnáti v devatenáctém století. Ti pochopili, že nestačí vyrábět železnice, ale je potřeba tavit si vlastní železo a stavit si vlastní kolejnice a podobně,“ sdělil Paták.

Jako příklad pak uvedl samotnou firmu Chytrý Honza. Té napomohl například partnerský vztah s Hypocentrem Modré Pyramidy. Paták říká, že pokud chcete nabízet službu na nejvyšší úrovni, tak jsou k tomu zapotřebí profesionálové. „Hypocentrum má z mého pohledu největší profíky v oblasti hypotečních služeb, byť sami dnes máme téměř tisíc specialistů v oblasti hypoték, tak vlastně to, co přichází ze strany Hypocentra je vlastně špička. Díky tomu spojení jsme už dnes jedničkou na trhu,“ uvedl Paták.

 

 

Článek obsahuje pouze část z rozhovoru s CEO firmy Chytrý Honza Jiřím Patákem. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Marketing Zet: Pokud chcete uspět ve světě, tak v Česku musíte být jedničkou Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Trumpův mluvčí za sebe hledá náhradu

    Společnost ·

    Mluvčí amerického prezidenta Donalda Trumpa Sean Spicer hledá nástupce, který by převzal jeho roli při pravidelných tiskových brífincích Bílého domu. S odvoláním na zd…

  2. BBC: Americká koalice sestřelila syrský letoun

    Společnost ·

    Koalice vedená Spojenými státy sestřelila v provincii Rakka syrský vojenský letoun. Podle Pentagonu se tak stalo poté, co syrské letadlo shodilo bomby poblíž Amerikou …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.