Marketing Zet: Odvětví reklamních předmětů opět roste

V roce 2009 došlo k dramatickému propadu na poli reklamních předmětů. V současnosti se situace stabilizovala a v posledních třech letech tento trh zažívá dramatický růst. Podle zástupce vedení společnosti Skala CZ Stanislava Skaly jde o odvětví, které je velice cyklické. Jedná se konkrétně o model business to business, jenž je závislý na hospodářské kondici firem. 

Pro oblast reklamních předmětů byl podle Skaly kritický rok 2009. Tou dobou došlo k osekání rozpočtu a k velice dramatickému propadu, kterému se celý trh musel přizpůsobit. Po několika letech se situace stabilizovala. Během posledních tří let dosahuje trh s reklamními předměty dramatického růstu.

„Odvětví reklamních předmětů je typicky velmi silně cyklické. To znamená, že reaguje velice citlivě na poptávku a na hospodářskou situaci mezi firmami. My jsme vlastně obor, který je business to business. Je tak skutečně velice ovlivněný hospodářsky konjunkturou,“ řekl Skala na rádiu Zet.

O jaké reklamní předměty je v současnosti zájem?

V reklamních předmětech je to podle Skaly stejné jako s módou. Každá doba má svůj hit. V současnosti je velký zájem o power banky. Jejich cena v poměru s kvalitou dosahuje na úroveň, která vyhovuje klientům. V současnosti tedy mají kapacitu, která může reálně sloužit. „Powerbanky byly tématem i dříve, ale to byla buďto drahá záležitost, nebo kvalitativně neodpovídaly požadavkům zákazníka,“ uvedl Skala. 

V současné době mají firmy skutečně zájem o dárky spojené s technologiemi. Důležitý je rovněž i design a funkčnost samotného výrobku. Společnosti by si měly uvědomit, že cena by neměla být rozhodujících kritériem. Pak může totiž dojít ke katastrofě. 

 

 

Článek obsahuje pouze část z rozhovoru se zástupcem vedení společnosti Skala CZ Stanislavem Skalou. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

 

Marketing Zet: Odvětví reklamních předmětů opět roste Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Brexit může poškodit rating Evropské unie

    Byznys ·

    Jestliže Velká Británie v jednáních o podmínkách svého vystoupení z Evropské unie odmítne požadavky unie na vyplacení rozpočtových závazků, tak může dojít k poškození …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.