Marketing Zet: „O tom, jak se budou chovat média, rozhodují lidé,“ říká Fleischmann

V oblasti médií nejde ani tak o technologický posun, jako o požadavky samotných lidí. Předseda Asociace soukromého vysílání Michel Fleischmann v pořadu Marketing Zet říká, že pouze lidé, posluchači a diváci rozhodují o tom, jakým způsobem se mají média chovat. 

Další díly pořadu

Mezi aktuální trendy patří větší míra rozkročování ze strany mediálních domů. Tištěná média se tak nevěnují pouze své oblasti, ale začínají se orientovat i na online obsah. Stejně tak je to i u rádií a televizí. Onlinová média se na druhé straně pouštějí do televizního nebo video obsahu.

Lidé si tak mají podle Fleischmanna možnost sáhnout do jednoho celistvého balíčku, který obsahuje všechny mediální formáty. V podstatě si o to sami řekli, protože jim tento trend vyhovuje.

Tempo tohoto vývoje je ale pomalejší, než by se mohlo zdát. Důvodem je podle Fleischmanna skutečnost, že se mediální domy nacházejí v komerčním světě agentur, které zastupují klienty.

„Naším největším problémem je a bylo vysvětlit velkým reklamním agenturám to, že nejsme jenom rádio. Děláme totiž jiné věci. Máme internetové stránky, vydáváme dokonce i časopisy, máme mnoho aktivit, jako jsou eventy atak dále, které můžeme nabízet svým klientům. Agentury se tomu léta bránily a chtěly mít trh rozdělený tak, jak byl rozdělený v minulém století,“ sdělil Fleischmann na rádiu Zet. 

A jaký má Michel Fleischmann názor na sociální sítě? Podle jeho slov se ještě rozšíří. O jejich budoucnosti na druhou stranu rozhodnou znovu samotní lidé. 

„Je jisté, že je to trend budoucnosti. My jako mediální dům jej nemůžeme opomenout. Musíme se v nich pohybovat a také se v nich pohybujeme,“ informoval Fleischmann. 

 

 

Článek obsahuje pouze část z rozhovoru s předsedou Asociace soukromého vysílání Michelem Fleischmannem. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Marketing Zet: „O tom, jak se budou chovat média, rozhodují lidé,“ říká Fleischmann Foto: Lagardere: Michel Fleischmann

reklama

Další články

  1. Juncker vyzývá k větší jednotě EU

    Společnost ·

    Předseda Evropské komise (EK) Jean-Claude Juncker ve středu v Evropském parlamentu představil svou vizi budoucnosti Evropské unie. Ve zprávě o stavu společenství se vy…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.