Marketing Zet: „O tom, jak se budou chovat média, rozhodují lidé,“ říká Fleischmann

V oblasti médií nejde ani tak o technologický posun, jako o požadavky samotných lidí. Předseda Asociace soukromého vysílání Michel Fleischmann v pořadu Marketing Zet říká, že pouze lidé, posluchači a diváci rozhodují o tom, jakým způsobem se mají média chovat. 

Mezi aktuální trendy patří větší míra rozkročování ze strany mediálních domů. Tištěná média se tak nevěnují pouze své oblasti, ale začínají se orientovat i na online obsah. Stejně tak je to i u rádií a televizí. Onlinová média se na druhé straně pouštějí do televizního nebo video obsahu.

Lidé si tak mají podle Fleischmanna možnost sáhnout do jednoho celistvého balíčku, který obsahuje všechny mediální formáty. V podstatě si o to sami řekli, protože jim tento trend vyhovuje.

Tempo tohoto vývoje je ale pomalejší, než by se mohlo zdát. Důvodem je podle Fleischmanna skutečnost, že se mediální domy nacházejí v komerčním světě agentur, které zastupují klienty.

„Naším největším problémem je a bylo vysvětlit velkým reklamním agenturám to, že nejsme jenom rádio. Děláme totiž jiné věci. Máme internetové stránky, vydáváme dokonce i časopisy, máme mnoho aktivit, jako jsou eventy atak dále, které můžeme nabízet svým klientům. Agentury se tomu léta bránily a chtěly mít trh rozdělený tak, jak byl rozdělený v minulém století,“ sdělil Fleischmann na rádiu Zet. 

A jaký má Michel Fleischmann názor na sociální sítě? Podle jeho slov se ještě rozšíří. O jejich budoucnosti na druhou stranu rozhodnou znovu samotní lidé. 

„Je jisté, že je to trend budoucnosti. My jako mediální dům jej nemůžeme opomenout. Musíme se v nich pohybovat a také se v nich pohybujeme,“ informoval Fleischmann. 

 

 

Článek obsahuje pouze část z rozhovoru s předsedou Asociace soukromého vysílání Michelem Fleischmannem. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Marketing Zet: „O tom, jak se budou chovat média, rozhodují lidé,“ říká Fleischmann Foto: Lagardere: Michel Fleischmann

reklama

Další články

  1. Juncker vyzývá k větší jednotě EU

    Společnost ·

    Předseda Evropské komise (EK) Jean-Claude Juncker ve středu v Evropském parlamentu představil svou vizi budoucnosti Evropské unie. Ve zprávě o stavu společenství se vy…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.