Maradona se postavil za venezuelského prezidenta, sklidil za to kritiku na sociálních sítích

Slavný argentinský fotbalista Diego Maradona se tento týden stal terčem kritiky na sociálních sítích poté, co se ve venezuelské krizi postavil na stranu autoritářského prezidenta Nicoláse Madura. Fotbalistu, který v minulosti proslul geniálními kousky na hřišti, ale i četnými skandály a závislostí na kokainu, kritizovali mimo jiné lídr venezuelské opozice Henrique Capriles či Maradonův někdejší kolega z argentinské reprezentace Mario Kempes.

Maradona, který se nikdy netajil levicovou orientací a který má na těle vytetované portréty Fidela Castra a Ernesta Che Guevary, podpořil v pondělí na síti Facebook socialistického prezidenta Madura. „Když Maduro zavelí, obléknu uniformu vojáka a půjdu bojovat za svobodnou Venezuelu a proti imperialismu,“ napsal Maradona v prohlášení podepsaném Diego a Rocío. O třicet let mladší Rocío Olivaová byla přítelkyní Maradony, ale podle argentinského tisku se dvojice před více než měsícem rozešla.

Lídr venezuelské opozice Capriles reagoval slovy, že Maradona si užívá jako milionář a nemůže pochopit lidi žijící za 15 dolarů měsíčně. Venezuelou už několik let zmítá ekonomická krize a v zemi je nedostatek základních potravin či léků.

„Caprilesi, nedělej ze sebe oběť. Já vím moc dobře, jaké to je žít se sedmi sourozenci a nemít co jíst. Kéž bychom měli těch 15 dolarů! Rozdíl je v tom, že já jsem se nikdy nezaprodal,“ oponoval Caprilesovi šestapadesátiletý fotbalista.

Maradonu kritizoval i venezuelský zpěvák José Rodríguez, přezdívaný El Puma. „Z Maradonových slov se mi chce zvracet, jít zabíjet Venezuelany, kteří protestují proti vrahovi Madurovi, z tebe dělá taky vraha,“ napsal na twitteru Rodríguez.

Také argentinský fotbalista Mario Kempes svého někdejšího spoluhráče odsoudil. „@DiegoMaradona, jak můžeš podporovat smrt 124 mladých lidí, kteří bránili svobodu a demokracii ve své zemi!“ napsal na twitteru Kempes.

Protivládní demonstrace, které trvají ve Venezuele od dubna, Madurův režim tvrdě potlačuje. Zemřelo při nich už na 130 lidí.

 

 

Zdroj: ČTK

Maradona se postavil za venezuelského prezidenta, sklidil za to kritiku na sociálních sítích Foto: Wikimedia Commons

reklama

Další články

 1. Počet nespolehlivých plátců DPH strmě roste

  Byznys ·

  Počet nespolehlivých plátců DPH se ke konci června vyšplhal na 9 429, což meziročně představuje nárůst o 71 procent. V průběhu prvního pololetí letošního roku se jejic…

 2. Personalistika Zet: Millennials na trhu práce

  Byznys ·

  „Millennials na trhu práce odrážejí svůj život. Život, ve kterém funguje všechno zrychleně a ve kterém mladí potřebují odpověď na vše co nejdříve. Touží také po velkém…

 3. Co člověka v práci spolehlivě naštve nejvíce?

  Společnost ·

  Znáte to. Někdy je vám v práci fajn, rádi si popovídate. Někdy se ale cítíte pod psa. A někdy vás lidi štvou. A nejen lidi. Co zaměstnance v kancelářích vytáčí právě t…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.