Manolo Blahnik představil „Boty pro Prahu“, kozačky inspirované českým folklórem

Španělský módní návrhář a zakladatel kultovní luxusní obuvní značky, Manolo Blahnik, dnes představil pár kozaček inspirovaných českým folklórem. „Boty pro Prahu“ navrhl při příležitosti výstavy s názvem The Art of Shoes, která se v Praze představí v srpnu. Módní ikona spolupracovala na botách s jabloneckou firmou Preciosa.

Sám Blahnik sdílí české kořeny. Jeho otec vlastnil za první republiky v Praze lékárnu a z Československa uprchl před nacistickou okupací. I proto touto formou vzdá hold českému folkloru, historii a tradici. „České země pro mě mají speciální význam, jelikož odjakživa představují tradici a kvalitu, ale zároveň v sobě nesou cosi hravého a dobrodružného,“ řekl návrhář.

Boty inspirované Českem, které jsou zdobeny fuchsiovými bambulkami a zdobené stovkou křišťálových závěsů značky Preciosa, budou sloužit pouze k výstavním účelům. Ředitel rozvoje obchodu a marketingu společnosti Preciosa Crystal uvedl, že spolupracovat s panem Blahnikem byla čest.

Desítky Blahnikových nejslavnějších modelů bot, jeho kresby, návrhy, fotografie a další artefakty si veřejnost bude mít možnost prohlédnout v rámci výstavy The Art of Shoes, která od 11. srpna proběhne v Museu Kampa. Praha je teprve třetí světovou zastávkou, kam expozice zavítá. Svůj debut měla v Paláci Morando v Miláně a do Prahy zamíří z proslulé petrohradské Ermitáže.

Manolo Blahnik se narodil 27. listopadu 1942 v Santa Cruz de la Palma na Kanárských ostrovech, žije ale ve Velké Británii. Jeho boty zná široká veřejnost zejména ze seriálu Sex ve městě a díky filmu Marie Antoinetta Sophie Coppoly.

 

 

Zdroj: Zet

 

 

 

Manolo Blahnik představil „Boty pro Prahu“, kozačky inspirované českým folklórem Foto: Profimedia.cz

reklama

Další články

 1. BBC: Trumpa vnímá pozitivně pouze Rusko a Izrael

  Společnost ·

  Politika amerického prezidenta Donalda Trumpa je ve světě značně nepopulární. Pozitivně jej vnímají pouze Rusko a Izrael. Podle rozhlasového vysílání BBC World Service…

 2. Královně Alžbětě vzroste plat o 6 milionů liber

  Byznys ·

  Britské královně Alžbětě II. v příštím roce vzroste anuální příjem z veřejných prostředků o osm procent, tedy o více než 6 milionů liber. Podle BBC se tak stalo poté, …

 3. Hudební aplikace Youradio v Česku boduje

  Tech ·

  Hudební aplikace Youradio, která je produktem multimediálního domu Lagardere Active ČR, získala 2. místo v anketě Mobilní aplikace 2017 v kategorii média. Tato aplikac…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.