Manažeři nizozemské banky ABN Amro se kvůli tlaku veřejnosti vzdali milionového růstu platu

Šest řídících manažerů nizozemské banky ABN Amro se rozhodlo vzdát se zvýšení platu o 100 000 eur (víc než 2,7 milionu korun), kterým jim banka chtěla podle BBC částečně kompenzovat ztráty související s přísnější legislativou vztahující se právě k odměnám bankéřů. Banka uvedla, že rozhodnutí zvýšit manažerům platy poškodilo zákazníky, zaměstnance a důvěru ze strany veřejnosti. “Chápeme nesouhlas, který naše rozhodnutí vyvolalo a litujeme toho,” uvedla podle BBC banka ve svém prohlášení.

Banku ABN Amro v roce 2007 koupila belgicko-nizozemská bankovní a pojišťovací skupina Fortis spolu s Banco Santander a Royal Bank of Scotland. Fortis se ale dostal kvůli světové finanční a hospodářské krizi do problémů a potřeboval státní pomoc. Nizozemsko nakonec Fortisu pomohlo třiceti miliardami eur. Součástí pomoci bylo i znárodnění ABN Amro, které hrozil bankrot. Nizozemská vláda chtěla znárodněnou ABN Amro letos opět prodat, ale po rozruchu, který vyvolalo zvyšování platů manažerům se rozhodla, že prodej odloží.

 

Zdroj: BBC

 

Manažeři nizozemské banky ABN Amro se kvůli tlaku veřejnosti vzdali milionového růstu platu Foto: Mauvries / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Evropská unie obnovuje program družic Galileo

    Tech ·

    Evropská unie včera poslala na palubě ruské rakety Sojuz na oběžnou dráhu dva satelity, které budou součástí evropského navigačního systému Galileo. Šlo o první vypušt…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.