Malování zmizí ze systému Windows 10, fanoušci projevili lítost

Grafický program malování společnosti Microsoft se nečekaně objevil na seznamu funkcí systému Windows 10, které budou buď odstraněny, nebo nebudou nadále podporovány. Podle serveru BBC je přitom malování nedílnou součástí operačního systému Windows již od roku 1985. K ukončení podpory by mělo dojít během podzimu. 

K dispozici podle serveru BBC zůstane aplikace 3D malování, kterou Microsoft představil letos v dubnu. Společnost zakladatele Billa Gates uvedla, že široce oblíbené Malování bude ze systému Windows 10 buď odebráno, nebo nebude podporováno. 

Mezi dalším nadstavbovým programem, s kterým se budou muset uživatelé rozloučit, bude e-mailový klient Outlook Express. Toho nahradí aplikace Mail a Reader. Ty budou integrované do internetového prohlížeče Microsoft Edge.

Lidé vyjadřovali své zklamání na sociálních sítích. YouTuber známý pod přezdívkou Welsh například popsal Malování za „nejlepší věc, která kdy existovala“.

Smutek nad ukončením podpory Malování také podle BBC vyjádřil umělec Jim´ll Paint. Ten používal Malování k vytvoření svých uměleckých děl. Na Facebooku jej sleduje přes 700 tisíc lidí. Umělec ovšem ujistil své fanoušky, že ve své činnosti bude i nadále pokračovat. K vyhotovení svých děl totiž používá virtuální přístroj s operačním systémem Windows XP. 

Zdroj: Jim´ll Paint / Facebook

Fanoušci a uživatelé Malování nemusí úplně až tak zoufat. Během podzimu, kdy by měl tento program z Windows 10 zmizet, zůstane volně ke stažení v internetovém obchodu Windows Store.

 

Zdroj: BBC, Zet

Malování zmizí ze systému Windows 10, fanoušci projevili lítost Foto: Michal Kvapil / Zet

reklama

Další články

  1. Severní Korea nejspíš odpálí další raketu

    Společnost ·

    Severní Korea se podle Spojených států chystá na testování další rakety. Agentuře AFP to sdělil pod podmínkou anonymity zdroj z Pentagonu. K odpálení rakety pravděpodo…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.