Maloobchodnímu řetězci Ahold vzrostly díky převzetí konkurenční společnosti Spar tržby

Tržby nizozemského maloobchodního řetězce Ahold v České republice ve třetím čtvrtletí vzrostly o 5,5 procenta na 10,71 miliardy korun a jeho provozní zisk se vrátil do černých čísel. Oznámila to dnes firma, která v Česku provozuje obchody Albert. Vyšší tržby vysvětlila loňským převzetím 49 prodejen konkurenční společnosti Spar.

Bez zahrnutí prodeje benzínu na čerpacích stanicích se čisté tržby Aholdu zvýšily ve srovnání s loňskem o 6,4 procenta. Obě procentuální změny jsou při neměnných směnných kurzech. Provozní zisk společnosti za třetí čtvrtletí činil 136 milionů Kč. Ve stejném období před rokem dosáhl Ahold v Česku záporného výsledku 106 milionů korun.

Ahold v České republice provozuje supermarkety a hypermarkety Albert. K loňskému 1. srpnu navíc dokončil akvizici ztrátových prodejen Interspar, které v Česku provozovala rakouská společnost Spar. Ke konci letošního třetího čtvrtletí firma v Česku provozovala 331 prodejen.

Nizozemská skupina Ahold jako celek zvýšila svůj provozní zisk za tři měsíce do 4. října na 284 milionů eur z 274 milionů eur před rokem. Analytici v průzkumu agentury Reuters čekali provozní zisk 304 milionů eur. Konečný výsledek ovlivnily náklady na restrukturalizaci a související výdaje ve Spojených státech a v Evropě.

Odhady ale mírně překonaly čisté tržby, které za tři měsíce do konce září činily 8,44 miliardy eur (228,2 miliardy Kč). Čekal se výsledek 8,4 miliardy eur.

 

Zdroj: ČTK

Maloobchodnímu řetězci Ahold vzrostly díky převzetí konkurenční společnosti Spar tržby Foto: ČTK/Švancara Petr

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.