Maloobchodní tržby USA klesly v únoru třetí měsíc v řadě

Maloobchodní tržby ve Spojených státech amerických klesly v únoru třetí měsíc za sebou. Tržby se v únoru podle amerického ministerstva obchodu snížily o 0,6 procenta po lednovém poklesu o 0,8 procenta. Únorové tržby pravděpodobně ovlivnilo mrazivé počasí a sněhové bouře, během kterých lidé zůstávali doma. 

Američané méně utráceli v restauracích a propadly se tržby z prodeje automobilů. Tržby čerpacích stanic se ale zvýšily, a zaznamenaly tak první nárůst za devět měsíců.

Bez zahrnutí proměnlivých kategorií prodeje automobilů, benzinu, stavebních materiálů a obratu v restauračních zařízeních tržby v únoru stagnovaly.

Kondice amerického pracovního trhu se zlepšuje, což spolu s levnějším benzinem podpořilo náladu spotřebitelů. Do spotřebitelských výdajů, které jsou klíčovým motorem ekonomické aktivity, se ale tyto trendy ještě výrazněji nepromítly, podotkla agentura AP.

 

Zdroj: ČTK

Maloobchodní tržby USA klesly v únoru třetí měsíc v řadě Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Koruna je k dolaru nejslabší za 11 let

    Byznys ·

    Česká měna se dostala k americkému dolaru na nejnižší úroveň za téměř 11 let. Jeden dolar se včera v závěru obchodování prodával za 25,78 Kč. Koruna vůči dolaru od zač…

  2. Ericsson propustí ve Švédsku 2200 zaměstnanců

    Byznys ·

    Výrobce telekomunikačních zařízení Ericsson plánuje v rámci snižování nákladů propustit ve Švédsku 2200 lidí. To představuje zhruba dvě procenta jeho celkové pracovní …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.