Maloobchodní společnost Tesco stěhuje provozní ústředí pro Polsko do České republiky

Britská maloobchodní společnost Tesco ruší provozní ústředí pro polský trh a přesouvá své působení do České republiky. Stane se tak kvůli reorganizaci řídící struktury v rámci regionu střední Evropy. Informoval o tom polský deník Wiadomości Handlowe. Tesco na území Polska provozuje kolem 450 prodejen.  

V polském ústředí Tesca, kde pracovalo 120 lidí, zůstávají podle listu jen čtyři zaměstnanci, zbylí dostali výpověď. Provozní ředitel pro Polsko přechází do Česka, kde se nyní bude rozhodovat o eventuálním rozvoji polské části řetězce.

V dubnu Tesco jmenovalo do čela nového ústředí pro evropské trhy Davida Morrise, který byl od roku 2012 ředitelem české části firmy. Tesco tím vytvořilo nové jednotné vedení pro své prodejny v Česku, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku, což má společnosti zjednodušit a posílit podnikání. Morris tak získal kontrolu nad zhruba tisícovkou prodejen v regionu.

Média letos spekulovala o budoucnosti řetězce na trzích střední Evropy. Slovenský list Sme v únoru napsal, že Tesco v rámci svého ozdravného plánu zvažuje odchod z některých těchto zemí, firma to ale nepotvrdila.

Tesco v Británii zavádí úsporná opatření, aby se vyrovnalo s poklesem cen a odlivem zákazníků. Ozdravný plán má firmě pomoci ukončit roky ztrát podílu na trhu a vyrovnat se s problémy, které jí způsobil finanční skandál kolem nadhodnocování zisků. Společnost začátkem roku oznámila, že v Británii uzavře 43 ztrátových prodejen.

Tesco v České republice provozuje přes 200 obchodů, 19 čerpacích stanic a sedm obchodních center. Má téměř 14 tisíc zaměstnanců. Ve finančním roce 2013/2014 česká divize prohloubila ztrátu na čtyři miliardy korun a její tržby klesly o 3,5 procenta.

 

Zdroj: ČTK

 

Maloobchodní společnost Tesco stěhuje provozní ústředí pro Polsko do České republiky Foto: www.3drenderedlogos com / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.